آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 232594
تاریخ انتشار : 16 بهمن 1396 9:6
تعداد بازدید : 450

انقلاب دیجیتال و کاهش گفت وگوی خانواده ایرانی به 20 دقیقه

معاون رییس جمهور در امور زنان و خانواده با بیان آسیب هایی که جامعه را تهدید می کند، گفت: امروز با انقلاب دیجیتال نمی توانیم روابط فردی و اجتماعی را مانند 10 سال پیش داشته باشیم. خانواده ایرانی اگر دو ساعت گفت وگو داشته، امروز به 20 دقیقه رسیده است.

فارس - معصومه ابتکار در نشست با احزاب استان گلستان در گفت وگوی ملی خانواده افزود: گفت وگوی خانواد ها از طریق شبکه های اجتماعی انجام می گیرد که این آفت بزرگی برای همه جوامع است روابط انسانی و عاطفی باید در قالب خانواده شکل بگیرد.
وی با بیان اینکه خانواده روستایی هنوز پیوستگی خودش را دارد و از شبکه حمایتی برخوردار است، گفت: اما در شهر با معضل حاشیه نشینی مواجه هستیم.
معاون رییس جمهور در امور زنان و خانواده افزود: گفت وگوی ملی خانواده و بین نسلی در هفت استان با حضور احزاب و تشکل ها در سطح کشور برگزار شد که مورد استقبال استانداران قرار گرفته است.
وی بیان کرد: فعالیت های مختلفی در بخش های اقتصادی، اشتغال، آسیب ها و مسائل مرتبط با حقوق زنان در حوزه معاونت انجام می گیرد و اینجا فعالیت ما گفت وگوی ملی خانواده و بین نسلی است.
معاون رییس جمهور در امور زنان و خانواده افزود: در دولت دوازدهم به تبع سیاست های دولت، سرمایه اجتماعی، نهادهای مدنی و سیاسی را از مولفه های اصلی جریانات اجتماعی برای پیشرفت و اعتلای کشور می دانیم. در حقیقت نهادهای مدنی از مولفه های مهم تحولات هستند.
وی با بیان اینکه احزاب باید کارکرد مهم اجتماعی داشته باشند، گفت: فعالیت احزاب نباید منحصر به انتخابات شود. ارتباط با لایه های زیرین جامعه باید وجود داشته باشد.
ابتکار از خانواده به عنوان نهاد اجتماعی یاد کرد و افزود: بلوغ اجتماعی و فرهنگی در خانواده شکل می گیرد که باید مورد توجه قرار بگیرد.
معاون رییس جمهور در امور زنان و خانواده با بیان اینکه خانواده سالم زمینه ساز اقتصاد سالم است، ابراز کرد: توجه به تحولات نهاد خانواده در دنیا و ایران وجود دارد، آسیب برای همه وجود دارد و با انقلاب دیجیتال نمی توان روابط فردی و اجتماعی را مانند 10 سال پیش داشته باشیم. دو ساعت گفت وگوی خانواده امروز به 20 دقیقه رسیده و بیشتر گفت وگوها از طریق شبکه های اجتماعی انجام می گیرد. 


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :