آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 232630
تاریخ انتشار : 16 بهمن 1396 11:9
تعداد بازدید : 171

ارایه خدمات بانک ملی در 150 بانک جهان

بانک ملی ایران تا کنون با 45 بانک خارجی ارتباط کارگزاری مستقیم ایجاد کرده است.


فناوران- بانک ملی اعلام کرد که به دنبال رفع تحریم ها از سر گرفتن روابط بین الملل در سیستم بانکی جهان، تا کنون با 45 بانک خارجی ارتباط کارگزاری مستقیم ایجاد کرده و از این رو زمینه ارائه خدماتش در 150 بانک فراهم شده است.
پیش از آغاز تحریم ها، این بانک با 600 کارگزار در دنیا همکاری می کرد. همچنین آن زمان دست کم 300 حساب کارگزاری فعال در این بانک وجود داشت اما با اعمال تحریم ها علیه نظام بانکی، کار به جایی رسید که بانک ملی ایران حتی یک خدمت ارزی هم نمی توانست ارائه کند. با این حال با قطعی شدن برجام، بانک ملی ایران بلافاصله به احیای روابط کارگزاری و بین المللی اقدام کرد، به طوری که ابتدا با 300 بانک خارجی مکاتبه و برقراری دوباره ارتباطات را پیگیری کرد.
این اقدام در حال حاضر به ایجاد رابطه کارگزاری مستقیم با کشورهای حوزه اروپا، آسیای شرقی و آمریکای جنوبی منتهی شده است به طوری که در سال گذشته نیز این بانک با 30 کارگزار ارتباط مستقیم برقرار کرد و تعداد پیام های سوئیفتی صادره توسط بانک از زمان اجرای برجام تا پایان سال 95 به 18 هزار و 424 فقره و تعداد پیام های وارده به 14 هزار و 498 فقره رسیده است.
از نظر میزان روابط با بانک های خارجی نیز تاکنون از هشت بانک در کشورهای دانمارک، اتریش، روسیه، ایتالیا، ژاپن، آلمان، کره جنوبی و چین تا میزان 7 میلیارد دلار قرارداد عمومی فاینانس دریافت شده که سه فقره قرارداد نهایی و امضا شده است.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :