آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 233129
تاریخ انتشار : 23 بهمن 1396 11:8
تعداد بازدید : 448

رییس سازمان نظام صنفی رایانه‌ای کشور:

مشکلات USSDها یک شبه حل نمی شود

رییس سازمان نظام صنفی رایانه ای کشور با بیان ضرورت تعامل در حل مساله USSDها گفت: نمی توان اینگونه مسایل را یک شبه حل کرد، چراکه بسیاری از کسب وکارها بر اساس آنها بنا شده اند.
undefined
ایسنا -  ناصرعلی سعادت درباره مباحث مربوط به محدودیت USSD ها گفت: اگر حاشیه ها را کنار بزنیم، واقعیت این است که وقتی بانک ها یکسری مسایل را می گویند قطعا یک چیزی وجود داشته است که آنها این مسایل را مطرح کردند. این نیست که کسی بخواهد از روی مسایل غیرواقعی مطلبی را بیان کند چون USSD ها داشتند کارشان را می کردند.
وی درباره توافق صورت گرفته بین وزارت ارتباطات و بانک مرکزی برای توقف حذف USSD ها گفت: باید بیشتر روی این مساله کار تحقیقاتی صورت گیرد تا بتوان به تصمیم درست و جامعی رسید. واقعیت این است که مسوولان ما در این حوزه باید دور هم جمع شوند و مشکلات مربوط به این قضیه را پیگیری و حل کنند.
رییس سازمان نظام صنفی رایانه ای درباره فراگیری استفاده از کدها مبتنی بر USSD نیز اضافه کرد: مردم می آیند و درگیر این خدمات می شوند؛ همچنین تجارت ها اساس کارشان را روی این ثروت ها بنا می کنند. اینها باعث می شود تا نتوان به طور ناگهانی این سرویس ها را قطع کرد بلکه باید به این گونه مسایل حاشیه ای هم توجه کرد.
بر اساس این گزارش اخیرا بانک مرکزی بخشنامه ای به بانک ها ابلاغ کرد مبنی بر اینکه در نتیجه تغییراتی در انجام تراکنش های مالی، دسترسی به حساب مشتریان بانک ها برای عواملی غیر از بانک یا ارایه دهنده خدمات پرداخت محدود شده و از امنیت بالاتری برخوردار می شود.
بر اساس بخشنامه بانک مرکزی نباید اطلاعات حساس کارت  مشتریان از جمله رمز دوم آنها از مسیرهایی که فاقد رمزنگاری مناسب بوده و امکان ذخیره سازی یا مشاهده آن ازسوی عواملی غیر از بانک یا ارایه دهنده خدمات پرداخت وجود دارد، مبادله شود. بر این اساس قرار بود از نیمه بهمن ماه امسال تراکنش های فاقد رمزنگاری از مبدا تا مقصد حذف شود، مگر برای پرداخت قبوض عمومی ازجمله آب، برق، گاز و تلفن شهری که البته با مذاکراتی که وزارت ارتباطات با بانک مرکزی انجام داده، این موضوع فعلا متوقف شده است. 


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :