آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 233220
تاریخ انتشار : 24 بهمن 1396 10:41
تعداد بازدید : 316

ویرایش دوم دستورالعمل الزامات، ضوابط و فرایند اجرایی فعالیت پرداخت یاران منتشر شد

ویرایش دوم سند الزامات، ضوابط و فرایند اجرایی فعالیت پرداخت یاران پس از دریافت بازخورد متخصصان شبکه پرداخت و انجام اصلاحاتی از سوی بانک مرکزی منتشر شد.
undefined
فناوران- بانک مرکزی هدف سند الزامات، ضوابط و فرایند اجرایی فعالیت پرداخت یاران را تبیین فرایند اجرایی فعالیت شرکت های پرداخت یار و پذیرندگان پشتیبانی شده در حوزه پولی کشور اعلام کرده است.
دامنه کاربرد این سند کلیه پرداخت های کارتی از جمله پرداخت های درون برنامه ای مبتنی بر زیرساخت های همراه را شامل می شود که توسط شرکت های پرداخت یار مطابق با تعریف ارائه شده در این مستند به شبکه پرداخت کشور ارسال می شوند. گفتنی است که پرداخت یارشخص حقوقی است که در براساس قرارداد منعقده با شرکت های ارائه دهنده خدمات پرداخت و توافقنامه با شرکت شاپرک فعالیت می کند. این سند پس از اعلام شرایط عمومی متقاضیان پرداخت یاری و موضوع فعالیت پرداخت یاران، به الزامات پرداخت یاری می پردازد. این الزامات در 14 بند مشخص شده است، از جمله اینکه پرداخت یار به هیچ عنوان حق انجام فعالیت های بانکی و اعتباری را ندارد. همچنین صدور هرگونه ابزار پرداخت، انتشار پول الکترونیکی و عملیات ارزی در فعالیت پرداخت یاری ممنوع است. همچنین  .پذیرش هرگونه ابزار پرداخت صادر شده توسط غیر بانک و پردازش و انتقال تراکنش های آنها توسط پرداخت یار ممنوع اعلام شده است. در ادامه سند نیز اختیارات پرداخت یاران احصا شده است؛ از جمله اینکه پرداخت یار می تواند برمبنای قرارداد خود با پذیرندگان پشتیبانی شده، از ایشان کارمزد دریافت کند.
متن کامل این سند را می توانید در سایت ITmen.ir بخوانید.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :