آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 233244
تاریخ انتشار : 24 بهمن 1396 11:36
تعداد بازدید : 353

معاون علمی و فناوری ریاست‌ جمهوری مطرح کرد:

متمرکزسازی استارت آپ های پایتخت با هدف ایجاد شهر فناور

معاون علمی و فناروی ریاست جمهوری گفت: شرکت های نوپا و استارت آپ ها هر روز با ارایه ایده ها و خدمات نو در حال فتح بازارهای جدید هستند.
undefined
ایرنا - سورنا ستاری در خصوص ضرورت ایجاد زیرساخت برای استارت آپ ها و کارآفرینان و نحوه حمایت ها معاونت علمی افزود: بهترین زیرساخت آن است که خود استارت آپ ها بدون وابستگی به دولت برای خود فراهم کنند.
وی ادامه داد: ضمن این که معاونت علمی و فناوری به عنوان سازمان دولتی بایستی حمایت جدی خود را از شرکت های دانش بنیان بخصوص استارت آپ ها که البته بسیاری از آنها دانش بنیان هستند، داشته باشد.
معاون علمی و فناوری رییس جمهوری با تاکید براین که شرکت های نوپا هر روز محیط کسب و کار را متحول می کنند، گفت: شرکت های نوپا و استارت آپ ها هر روز بازارهای جدیدی را فتح می کنند و برای صادرات نیز نگاهی به بازارهای خارجی دارند.
وی تاکید کرد: ما باید در دولت در خصوص ایجاد محیط و بستر کسب و کارهای نوپا اقدامات لازم و حمایتی را که تنها به ارایه خدمات مالی خلاصه نمی شود، داشته باشیم اما کار اصلی که باید انجام شود برعهده خود بخش خصوصی است.
معاون علمی و فناروی ریاست جمهوری با بیان این که شرکت های نوپا بیش از هر چیز نیاز به فضای کسب و کار و بازار دارند، تاکید کرد: ارایه مجوزها به شرکت ها نوپا نیازمند تحول جدی است، چراکه با شیوه های گذشته نمی توان این شرکت ها را حمایت و تقویت کرد.
وی ادمه داد: البته جای خوشحالی دارد که شرکت های استارت آپی و نوپا به تدریج در حال ایستادن روی پای خود هستند و در حال توسعه محیط کسب کار و بازار خود را هستند.
وی همچنین در خصوص این که آیا ایده ای برای جمع آوری و متمرکزسازی استارت آپ ها در قالب یک پارک و یک شهر مجزا از سوی معاونت علمی دنبال می شود یا خیر، گفت: به طور قطع توسعه پارک های علمی و فناوری می تواند بسیار موثر باشد اما همان طور که در مدیریت جدید شهرداری تهران مطرح کرده ایم، ما خیلی جدی پیگیر هستیم که کل پایتخت را به عنوان شهر فناور داشته باشیم. 


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :