آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 233332
تاریخ انتشار : 25 بهمن 1396 10:29
تعداد بازدید : 700

عضو کمیسیون ICT اتاق بازرگانی ایران مطرح کرد

كوير ایران؛ فرصت تولید پول دیجیتالی

عضو کمیسیون ICT اتاق بازرگانی ایران اعلام كرد؛ باتوجه به بزرگ بودن مناطق كويري كشورمان اين ظرفيت در كشور وجود دارد كه به جاي توليد اسكناس پول ديجيتالي توليد كنيم.
undefined
فناوران - خسرو سلجوقي درباره امكان ايجاد پول ديجيتالي در كشور كه به تازگي از سوی برخي بانك ها مطرح شده گفت: يكي از بحث هاي مرتبط با بلاك چين مبحث انرژي است و ما از آنجايي كه در دشت كوير مركزي ايران اين قابليت را داريم كه با قيمت يك دهم جهاني بتوانيم انرژي توليد كنيم پس اين ظرفيت وجود دارد كه به جاي توليد اسكناس پول ديجيتالي توليد كنيم. 
وي افزود: الان ارزش گذاري پول ديجيتالي بر مبناي ميزان برقي است كه مصرف مي شود و چون ما اين توانايي را داريم كه انرژي خورشيدي را به برق تبديل كنيم و ناحيه كويري كشورمان نيز بزرگ است امكان ورود به اين مبحث را داريم.
سلجوقي، عضو هيات عامل سازمان فناوري اطلاعات درباره اينكه در مبحث پول ديجيتال كشور بايد ورود پيدا كرده يا در برابر آن مقاومت كند نيز اظهار داشت: من فكر مي كنم پول ديجيتالي مخصوصا با شرايطي كه نياز به مقابله با تحريم هاي جهاني وجود دارد، درواقع يك فرصت است و حتي شايد در اين مبحث كمي هم با تاخير ورود پيدا كرده ايم.
وي درباره بلاك چين و نگاه دوگانه اي كه در كشور به آن وجود داشته و عده اي آن را پذيرفته و برخي رد مي كنند، نيز گفت: ما بايد دو موضوع را از هم جدا كرده و بدانيم كه دانش بلاك چين فقط محدود به ارز ديجيتالي نيست. دانش بلاك چين در ساير بخش ها ازجمله در كشاورزي و خدمات نيز كاربرد دارد اما چون كاربرد آن را نمي دانيم و اولين بار بلاك چين در ارز ديجيتالي استفاده شد، اين دو را برابر هم قرار داديم.سلجوقي ادامه داد: بلاك چين فارغ از بحث پول ديجيتالي در بخش هاي مختلف كاربرد دارد و در دنيا نيز به پول ديجيتالي نگاه هاي مختلفي وجود دارد. بعضي پول ديجيتالي را كالا مي دانند و آن را مرتبط با بورس و فرابورس ارزيابي مي كنند و برخي آن را ارز دانسته و آن را در قالب بانك مركزي خود رگولاتوري مي كنند و برخي نيز هنوز ابهاماتي در خصوص آن دارند. به اين ترتيب امروز در دنيا نگاه هاي متنوع اين چنيني وجود دارد و درستي يا غلطي آن و اينكه چه زمان همه گير مي شود، نياز به تامل بيشتر دارد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :