آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 233338
تاریخ انتشار : 25 بهمن 1396 10:41
تعداد بازدید : 838

نظارت فناورانه سازمان تاکسی رانی برای پوشش مناطق پرتقاضا

مدیرعامل سازمان مدیریت و نظارت بر تاکسیرانی شهر تهران گفت: این ستاد با مرکز کنترل ترافیک شهرداری تهران مرتبط است و در نظر داریم با استفاده از اپلیکیشنی که به تازگی راه اندازی شده، نحوه و نوع فعالیت و محل استقرار این ناوگان را از طریق مرکز کنترل و نظارت هوشمند سازمان کنترل کنیم و از طریق فراخوان، تاکسی ها را از نقاط کم تقاضا به نقاط پرتقاضا اعزام کنیم.
undefined
ایسنا - علیرضا قنادان افزود: این اپلیکیشن علاوه بر نشان دادن محل فعالیت تاکسی ها امکان گزارش گیری برای ناظران به منظور حضور و غیاب تاکسیران ها در شیفت کاری شان را دارد و به مرور زمان تکمیل خواهد شد.
به گفته وی مرکز کنترل و نظارت هوشمند این سازمان به کلیه دوربین های نظارتی سطح شهر متصل بوده و به صورت مداوم در حال رصد و پایش سطح شهر و پایانه های تاکسیرانی است و به طور اخص در شرایط آب و هوایی ویژه این مرکز در حالت آماده باش قرار دارد و با هماهنگی واحدهای گشت و نظارت و واحدهای عملیاتی که در سطح شهر مستقر هستند، تلاش در رفع کمبود تاکسی در برخی نقاط و اعزام ناوگان به نقاط پرتقاضا می کند.
مدیرعامل سازمان تاکسیرانی در ادامه گفت: همانگونه که با تاکسیران ها در صورت عدم حضور در روزهای برفی و بارانی برخورد انضباطی صورت می گیرد، در نظر داریم از تاکسیرانان زحمتکشی هم که در شرایط آب و هوایی خاص خدمت رسانی می کنند و از طریق شهروندان شناسایی و معرفی می شوند، تقدیر به عمل آوریم.
قنادان از شهروندان خواست تا در صورت نبود تاکسی در ساعات اوج ترافیک با تلفن ۴۸۰۴۸ این سازمان تماس حاصل کنند تا مرکز کنترل و نظارت هوشمند سازمان با فراخوان تاکسی ها از نقاط کم تردد به نقاط پرتقاضا به درخواست های مردمی رسیدگی کند. همچنین شهروندان می توانند با ارسال شماره پلاک تاکسی هایی که فعالیت مناسبی دارند به سامانه پیامکی سازمان، برای تقدیر از ایشان اطلاع رسانی کنند.
قنادان گفت: در دوره جدید مدیریتی قصد داریم تا شیوه مدیریت سنتی را که از سال های قبل در این سازمان در جریان بوده است، تغییر دهیم چراکه سازمان تاکسیرانی یک سازمان سیاست گذار بوده و باید به سیستم های جدید ناوبری هوشمند و کنترل مکانیزه مجهز شود. 


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :