آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 233347
تاریخ انتشار : 25 بهمن 1396 11:2
تعداد بازدید : 841

نبود اطلاعات مشترک امدادی پاشنه آشیل امدادرسانی کشور

مدیر مرکز کنترل هماهنگی عملیات سازمان امداد و نجات با بیان ضرورت ایجاد بستری مشترک برای در اختیار قرار گرفتن اطلاعات بخش های مختلف و استفاده از آن در زمان امدادرسانی گفت: اگر امکان اشتراک گذاری این اطلاعات بین دستگاه ها وجود داشته باشد و منبعی باشد که تمام اطلاعات مراکز امدادی و دستگاه ها در آنجا بارگذاری شود، هر یک از سازمان ها می توانند بر اساس نیاز خود از این اطلاعات در راستای خدمت رسانی بهتر استفاده کنند.
undefined
ایسنا - حسین درخشان گفت: یکی از اصلی ترین مشکلات ما به اشتراک نگذاشتن اطلاعات بین دستگاه های اجرایی است و باید اطلاعات جامعی از سازمان های دیگر، فعالیت هایی که انجام می دهند و حوزه های خدماتی که دارند در دسترس باشد. چراکه با تحلیل این اطلاعات می توان خدمات بهتری به افراد حادثه دیده ارایه کرد.
وی  با بیان این که بیشتر حوادث در بخش جاده ای و بین شهری رخ می دهد گفت: معمولا افرادی که در جاده ها دچار حادثه می شوند از کسانی هستند که با منطقه آشنا نیستند و در صورتی که اتفاقی برای آنها رخ دهد در آن زمان اطلاع دقیقی از موقعیت مکانی خود را ندارند تا بتوانند ارایه کنند. در این شرایط سازمان های امدادی نیاز دارند که بتوانند از طریق موبایل حدود موقعیت مکانی افراد را شناسایی کنند تا بتوانند سریع تر در محل حاضر شوند که برای ایجاد چنین شرایطی نیاز است که هماهنگی بیشتری میان سازمان های امدادی، وزارت ارتباطات و سازمان تنظیم مقررات رادیویی ایجاد شود.
درخشان درباره موانعی که برای در اختیار قرار گرفتن موقعیت مکانی وجود دارد، گفت: مباحث امنیتی از جمله مواردی است که مانع اجرایی شدن این کار و دسترسی نیروهای امدادی به موقعیت مکانی افراد می شود در حالی که داشتن چنین اطلاعاتی اهمیت زیادی دارد و کمک زیادی به دسترسی سریع تر به حادثه دیدگان می کند.
وی درباره اقداماتی که جمعیت هلال احمر برای جمع آوری اطلاعات این مجموعه کرده اظهار کرد: ما از پنج سال قبل نرم افزار جامع اطلاعاتی مکانی را راه اندازی کرده ایم و اطلاعات مجموعه بر بستر GIS بارگذاری شده و به جرأت می توان گفت که کار کم نظیری است. در این شرایط می توان گفت که ما تا حدود زیادی برای اینکه بتوانیم اطلاعات سازمان های دیگر را هم در این نرم افزار بارگذاری کنیم، زیرساخت لازم را داریم.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :