آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 23340
تاریخ انتشار : 5 اسفند 1391 10:0
تعداد بازدید : 570

تصویب آیین‌نامه ساماندهی محتوای سرویس‌های ارزش افزوده در شورای عالی فضای مجازی

مرکز رسانه های دیجیتال، رگولاتور محتوا می شود

با تصویب آیین نامه ساماندهی محتوای سرویس های ارزش افزوده در شورای عالی فضای مجازی، مرکز توسعه فناوری اطلاعات و رسانه های دیجیتال در همکاری با این شورا رگولاتور محتوا می شود و اپراتورها نیز باید مجوز ارایه خدمات محتوایی ارزش افزوده موبایل دریافت کنند.

ایلنا- حسن علیزاده، رییس مرکز توسعه فناوری اطلاعات و رسانه‌های دیجیتال وزارت فرهنگ و ارشاد با بیان اینکه موبایل، تبلت و تلفن‌های هوشمند با سرعت خوبی در حوزه رسانه‌های دیجیتال در حال توسعه است، گفت: اگر تا چندی پیش فقط سرویس مکالمه اهمیت داشت، اکنون نقش این سرویس روز به روز در حال کمتر شدن است و خدمات ارزش افزوده در این حوزه با سرعت بیشتری درحال کاربردی شدن است.
وی با اعلام اینکه مرکز رسانه‌های دیجیتال نهاد اصلی نظارت بر مسایل فرهنگی، محتوایی و نرم‌افزارهای تلفن همراه است، گفت: متاسفانه در سال‌های قبل به دلیل نداشتن قوانین مشخص نظارت در این حوزه به خوبی اعمال نمی‌شد و باید گفت که کارهای نظارتی طی چند ماه اخیر شروع شده است.
وی با اشاره به اینکه آیین‌نامه‌ای به صورت پیش‌نویس آماده شده و در کمیسیون محتوای شورای عالی فضای مجازی در حال بررسی است، گفت: با اجرایی شدن این آیین‌نامه وضعیت محتوایی سرویس‌های ارزش افزوده ساماندهی می‌شود.
رییس مرکز توسعه فناوری اطلاعات و رسانه‌های دیجیتال با تاکید بر اینکه سعی داریم تا پایان سال این مصوبه نهایی شود، گفت: در این راستا مرکز رسانه‌های دیجیتال به رگولاتور محتوا تبدیل خواهد شد.
علیزاده با بیان اینکه تاکنون نهاد رگولاتوری در حوزه محتوا وجود نداشته؛ گفت: بر اساس این مصوبه محتوای پیامک‌ها، تم موبایل،آهنگ پیشواز، بازی‌های موبایلی و سایر حوزه‌های مرتبط در این راستا ساماندهی می‌شود. بر همین اساس شرکت‌های فعال در این حوزه و اپراتورهای تلفن همراه باید مجوز لازم را از مرکز رسانه‌های دیجیتال اخذ کنند.
وی افزود: این پیش‌نویس پس از تصویب به همه شرکت‌های فعال در این حوزه و اپراتورها ابلاغ خواهد شد.
رییس مرکز رسانه‌های دیجیتال با تاکید بر اینکه این خدمات به حوزه‌های مختلف اجتماعی، فرهنگی، خدمات شهری و سایر بخش‌های دیگر مرتبط می‌شود، گفت: اگرچه تلفن همراه می‌تواند فرآیند زندگی بشر را تسهیل کند، ولی در کنار خود می‌تواند عوارض منفی نیز داشته باشد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :