آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 23402
تاریخ انتشار : 6 اسفند 1391 10:56
تعداد بازدید : 1625

رییس کانون دفاتر پیشخوان دولت:

مرزنشینان ملزم به اخذ کارت الکترونیکی مبادلات ارزی شدند

رییس کانون دفاتر پیشخوان دولت گفت: مرزنشینان سالیانه 120 دلار سهمیه ارزی برای واردات دارند که تا پایان ماه ثبت نام برای جایگزینی کارت الکترونیکی مبادلات ارزی با دفترچه ارزی دو میلیون مرزنشین ادامه خواهد داشت.

خبرگزاری فارس- علی فلاح حقیقی گفت: با توجه به ابلاغیه آقای رویانیان، کانون انجمن‌های صنفی دفاتر پیشخوان دولت و بخش عمومی‌ کشور مسوول ایجاد درگاه و عقد قرارداد جمعی دفاتر در کشور است و محلی است که همه انجمن‌های دفاتر پیشخوان کشور در آن عضو هستند.
رییس کانون انجمن‌های صنفی دفاتر پیشخوان دولت و بخش عمومی‌ کشوری افزود: مرزنشینان سهمیه ارزی سالیانه دارند که معادل 120 دلار است، در گذشته مرزنشینان از طریق تعاونی‌های مرزی برای دریافت سهمیه ارزی سالانه ثبت‌نام می‌کردندکه واردات انجام دهند؛ تعاونی‌های مرزی نیز دفترچه‌هایی به مرزنشینان می‌دادند و واردات از طریق این دفترچه‌ها کنترل می‌شد.
عضو کارگروه راهبری دفاتر پیشخوان دولت در ریاست جمهوری گفت: هم‌اکنون وزارت صنعت، معدن و تجارت در حال تبدیل دفترچه‌های مرزی به کارت‌های الکترونیکی است؛ با این کارت علاوه بر امکان نظارت و مدیریت بر آمار واردات سهمیه مرزنشینان، امکانات دیگری نظیر سهمیه سوخت مرزنشینان نیز قابل مدیریت است. به این ترتیب دفترچه سهمیه مبادلات ارزی مرزنشینان به یک کارت چندمنظور تبدیل می‌شود.
وی افزود: مسوولیت این فرآیند طی تفاهم‌نامه‌ای بین معاونت ریاست جمهوری و وزارت صنعت، معدن و تجارت به کانون انجمن‌های دفاتر پیشخوان واگذار شده است و از طریق پورتال متمرکز خدمات الکترونیکی پیشخوان دولت در 17 استان در حال اجراست و دفاتر مشخصات مرزنشینان را ثبت می‌کنند.
فلاح حقیقی گفت: واگذاری این خدمت به دفاتر پیشخوان، علاوه بر اینکه درآمدی را نصیب دفاتر پیشخوان خصوصا در مناطق محروم می‌کند، زمینه توسعه خدمات وزارت صنعت، معدن و تجارت در شهرهای مرزی را نیز فراهم می‌کند.
رییس کانون انجمن‌های صنفی دفاتر پیشخوان دولت و بخش عمومی‌ کشوری افزود: پیش‌بینی‌ها و آمار گذشته از وجود دو میلیون جمعیت مرزنشین در کشور حکایت دارد که انتظار می‌رود یک میلیون مرزنشین در این فرآیند ثبت‌نام کنند؛ زیرا آمار گذشته نواقصی نیز دارد و با این فراخوان آمایش مجددی نیز از تعداد مرزنشینان انجام خواهد شد.
عضو کارگروه راهبری دفاتر پیشخوان دولت در ریاست جمهوری گفت: این کار از حدود یک ماه پیش ابلاغ شده که از دو هفته پیش به صورت جدی آغاز شده و مهلت ثبت‌نام تا پایان ماه جاری است.
وی گفت: هزینه دریافت کارت مبادلات ارزی برای مرز نشینان حدود 9 هزار تومان است.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :