آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 23409
تاریخ انتشار : 6 اسفند 1391 11:4
تعداد بازدید : 575

مخابرات دیتاسنتر راه اندازی می کند

شرکت مخابرات برای گسترش محتوا و کاربردهای بومی به سمت توسعه دیتاسنترها به عنوان یکی از ارکان توسعه این بخش حرکت کرده است.

ایسنا- علیرضا صیدی، رییس مرکز توسعه فناوری اطلاعات شرکت مخابرات ایران توسعه محتوای بومی و خدمات بر بستر باند وسیع را یکی از ملزومات پیشرفت در این زمینه دانست و گفت: در صورتی که محتوای بومی و خدمات به اندازه قابل قبولی گسترش پیدا کند و استفاده از اینترنت برای خانوارها، بیش از هزینه پرداختی برای آن سود داشته باشد، حتما درخواست برای استفاده از این خدمات به سرعت افزایش پیدا می‌کند.
وی با اشاره به اینکه با استفاده از این خدمات می‌توان تاثیر چالش‌هایی نظیر نوسانات ارزی را نیز تا حدود زیادی از بین برد، گفت: در این راستا شرکت مخابرات ایران می‌تواند نقشی کلیدی در ایجاد بستر ارایه این خدمات ایفا کند.
صیدی با تاکید بر نقش شرکت مخابرات ایران در توسعه محتوا و کاربری‌های بومی افزود: به همین دلیل مخابرات در یکی از اقدامات خود برای توسعه محتوا و کاربری‌های بومی در کشور به سمت توسعه دیتاسنترها به‌عنوان یکی از ارکان توسعه این بخش حرکت کرده است.
وی با اشاره به اینکه امروزه به‌کارگیری این خدمات به یکی از ضروریات زندگی مردم تبدیل شده، گفت: تا چند سال گذشته خدمات بانکداری الکترونیکی به میزانی که امروزه از آنها استفاده می‌شود، مورد توجه قرار نداشت و این موضوع نیز در خصوص استفاده از خدمات باند وسیع صادق است.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :