fanavaran
آخرین اخبار
   
  کد خبر : 23427
  تاریخ انتشار : 6 اسفند 1391 11:35
  تعداد بازدید : 364

  صدور کارت هدیه با مبلغ دو میلیون ریال ممنوع شد

  بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران طی بخشنامه ای به شبکه بانکی ضوابط صدور کارت هدیه و بن کارت را ابلاغ کرد.

  روابط عمومی ‌بانک مرکزی- بر اساس این بخشنامه صدور و عرضه کارت هدیه و بن‌کارت بی‌نام و بیش از مبلغ دو میلیون ریال ممنوع است. ضمنا کارت‌های هدیه و بن‌کارت‌ها بنا به درخواست مشتری صادر می‌شود و حداکثر به مدت شش ماه دارای اعتبار است و مانده مصرف نشده کارت‌ها و بن‌کارت‌ها پس از انقضای مدت مزبور، صرفا در شعبه صادرکننده قابل دریافت است.
  بانک مرکزی در راستای اجرای موثر این مصوبه، موسسات اعتباری را موظف کرده است تمهیدات لازم در این خصوص را بیندیشند؛ از جمله اینکه صدور کارت صرفا برای متقاضیانی که نزد موسسه اعتباری دارای حساب سپرده شامل قرض‌الحسنه و سرمایه‌گذاری مدت‌دار هستند، مجاز شود. بر همین اساس درج نام دارنده کارت که همان دارنده حساب سپرده نزد موسسه اعتباری است، روی کارت الزامی‌ است.
  بانک مرکزی در خصوص دلیل تعیین سقف مبلغ دو میلیون ریال کارت اعتباری یادآور شده است هدف اصلی از صدور و ترویج کارت‌های یاد شده؛ گسترش استفاده از بانکداری الکترونیکی در انجام پرداخت‌های خرد است.
  بانک مرکزی همچنین برای حفظ حقوق دارندگان کارت‌های مذکور از حیث سهولت در دریافت مبلغ مصرف نشده کارت توسط آنان، بانک‌ها و موسسات اعتباری را به درج مدت اعتبار، نام و کد شعبه بر روی کارت موظف کرده است.


  نظر شما  نمایش غیر عمومی
  تصویر امنیتی :