آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 23451
تاریخ انتشار : 7 اسفند 1391 11:5
تعداد بازدید : 1344

جایزه‌ تاریخی برای صنعت گیم ایران

«آسمان دژ» فاتح مسابقات بازی های آنلاین آلمان

بازی رایانه ای ایرانی «آسمان دژ 2» موفق به کسب جایزه بهترین بازی آنلاین مستقل جهان در مهم ترین رویداد جهانی انتخاب برترین های بازی آنلاین سال 2013 شد.

روابط عمومی بنیاد-بازی «آسمان دژ 2» با رای کاربران از سراسر دنیا جایزه بهترین بازی مستقل را در هشتمین دوره مسابقات بین‌المللی بازی‌های آنلاین پرمخاطب در آلمان به خود اختصاص داد.
«آسمان دژ II» به عنوان نخستین بازی آنلاین ایرانی در جمع پنج نامزد نهایی هشتمین دوره مسابقات بین‌المللی بازی‌های آنلاین پرمخاطب قرار گرفته بود.
بازی استراتژیک کهکشانی «آسمان دژ» نخستین بازی رایانه‌ای آنلاین ایرانی است که نخستین نسخه آن (آسمان دژ I) در سال 1388 به محیط مجازی ایران وارد شد.
با تمام ابزار دیجیتالی ارتباطی از جمله رایانه، موبایل و تبلت می‌توان به سراغ این بازی رفت و بنا به انتخاب به یکی از زبان‌های فارسی یا انگلیسی بازی کرد.
«آسمان دژ» در رده بازی‌های پرمخاطب برخط تحت مرورگر (massively multiplayer online browser based strategy game) قرار دارد و به تعداد زیادی از کاربران اجازه می‌دهد هم‌زمان و از سراسر ایران به بازی پیوسته امتیاز گرفته و موقتا خارج شوند. از ویژگی‌های اصلی این بازی می‌توان به استفاده از جدیدترین فناوری‌های HTML5 و CSS3، انیمیشن محیطی جذاب و استاندارد بالا و مضمون علمی ‌تخیلی منحصربه‌فرد در نوع خود اشاره کرد. رده‌بندی سنی این بازی 13 سال به بالاست و کاربران باید سواد خواندن و نوشتن داشته باشند اما این حداقل شروع است چراکه ماهیت شطرنج‌گونه و بسیار جدی «آسمان دژ» تنها کاربرانی را نگه می‌دارد و به مراحل بالاتر می‌فرستد که از هوش و قدرت تصمیم‌گیری قاطع و سریعی برخوردار باشند. گرچه این بازی نخستین از نوع خود است و الگو یا رقیب قبلی نداشته اما تیم بازی ساز تلاش و تاکید زیادی داشته‌اند تا نمونه‌شان را به سطح استاندارد کمی ‌و کیفی بازی‌های خارجی نزدیک کنند تا کاربران داخلی را راضی نگه دارند. از آنجا که دسترسی همگانی با سرعت‌های معمول اینترنت ایران نیز از نقاط مورد تاکید تیم سازنده بوده، نسخه اول این بازی توانست در پایان دوره خود به رقم بیش از 100 هزار کاربر دست پیدا کند. به علاوه این نسخه در پنجمین دوره جشنواره رسانه‌های دیجیتال (1390) مقام بهترین بازی آنلاین ایران را کسب کرد. با بسته شدن آخرین سرور این بازی در سال قبل، تیم بازی‌ساز که طراحی نسخه دوم را از قبل شروع کرده بودند، «آسمان دژ II » را در دی ماه 1391 در دسترس علاقه‌مندان قرار دادند. نسخه جدید که مزایای تکنیکی و هنری و روایتی بیشتری نسبت به نسخه اول دارد تنها چندی پس از ارایه در محیط اینترنت موفق به کسب مقام بهترین بازی آنلاین ایران در دوره ششم جشنواره رسانه‌های دیجیتال (1391) شد و طی مراسمی ‌که با حضور وزیر ارشاد برگزار شد، تندیس این دوره را دریافت کرد. بلافاصله پس از این موفقیت «آسمان دژ II» در مسابقات بین‌المللی MMO آلمان نیز پذیرفته شد.
آسمان دژی‌ها چه کسانی هستند؟
تیم سازنده «آسمان دژ» با توجه به جمیع این نکات از چند سال قبل دست به کار شده و پس از دو سال کار و حدود 17 هزار ساعت آزمون و تلاش نهایتا در سال 1388 «آسمان دژ I» را به مخاطبان معرفی کردند. این بازی به سرپرستی مهندس فرزام ملک آرا طراحی و تولید شده و تنها 10 تا 15 نفر به عنوان اعضای تیم سازنده روی این بازی کار کرده‌اند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :