آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 23452
تاریخ انتشار : 7 اسفند 1391 11:7
تعداد بازدید : 498

در ششمین همایش ارتباطات و فناوری اطلاعات و از طریق ویدیو کنفرانس

مدل شراکت اپراتورها و تامین کنندگان محتوا ارایه می شود

دکتر ویجای سیوارامان (Vijay Sivaraman) در ششمین همایش ارتباطات و فناوری اطلاعات از طریق ویدیو کنفرانس به ارایه مدلی برای شراکت درآمدی میان اپراتورها و تامین کنندگان محتوا می پردازد.

 

 

ستاد خبری ششمین همایش ارتباطات و فناوری اطلاعات- دکتر سیوارامان که استادیار دانشگاه UNSW سیدنی استرالیاست، گفت: ترافیک اینترنت، سالیانه رشدی بیش از 40 درصد دارد ولی درآمد اپراتورهای اینترنتی تقریبا ثابت است. در واقع اپراتورها سالانه از رشد درآمدی کمتر از چهار درصد برخوردارند که سهم کوچکی است.
وی افزود: از سوی دیگر، تامین‌کنندگان محتوای ویدیویی مانند یوتیوب، هولو و نت‌فلیکس رشد قابل توجه درآمدی را تجربه می‌کنند اما از کیفیت سرویس غیرقابل پیش‌بینی ناشی از گلوگاه‌های موجود در شبکه به تنگ آمده‌اند.استادیار دانشگاه UNSW استرالیا گفت: برای حل این عدم توازن، ما معتقدیم تامین‌کنندگان محتوا باید تحت قالبی منطقی با اپراتورهای اینترنتی مشارکت کنند، به شکلی که اپراتور، پهنای باند شبکه را به صورتی پویا برای تامین‌کننده محتوا ارایه کرده و در عوض تامین‌کننده محتوا درآمدش را با اپراتور اینترنت تسهیم کند.سیوارامان با بیان اینکه از طریق ویدیو کنفرانس مقاله و الگوی مورد نظر خود را در ششمین همایش ارتباطات و فناوری اطلاعات مطرح خواهد کرد، گفت: ما درباره فناوری نوظهور SDN بحث خواهیم کرد و اینکه چگونه مجازی‌سازی پویا را ممکن می‌سازد که به تبع آن اپراتورهای اینترنتی، تامین‌کنندگان محتوا و کاربران شبکه از آن منتفع خواهند شد.گفتنی استSoftware Defined Network (SDN) and Network Virtualization عنوان اصلی مقاله دکتر سیوارامان است.
دکتر «ویجای سیوارامان» دکترای خود را در سال 2000 میلادی از دانشگاه کالیفرنیا اخذ کرده است.
او تحقیقات زیادی روی شبکه‌های نوری، معماری شبکه، شبکه‌های حسگر مورد استفاده در محیط‌زیست، سلامت و مونیتورینگ ورزشی و غیره انجام داده است.
ششمین همایش ارتباطات و فناوری اطلاعات روز 12 اسفند سال جاری با حضور و کارشناسان ارشد IT و ICT در هتل المپیک تهران برگزار می‌شود.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :