آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 23459
تاریخ انتشار : 7 اسفند 1391 11:28
تعداد بازدید : 424

اصول پروانه ارایه خدمات مشاوره و طراحی شبکه تصویب شد

کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات، اصول پروانه مشاوره و طراحی شبکه های ارتباطات رادیویی با هدف تخصصی شدن نیاز متقاضیان این شبکه ها و ساماندهی فعالیت های مشاوره غیررسمی در این بازار را تصویب کرد.

خبرگزاری فارس- کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات اصول کلی حاکم بر پروانه‌های ارایه خدمات مشاوره و طراحی شبکه‌های ارتباطات رادیویی را به تصویب رساند. این مصوبه در راستای قانون حداکثر استفاده از توان فنی و مهندسی تولیدی و صنعتی و اجرایی کشور در اجرای پروژه‌ها و ایجاد تسهیلات به منظور صدور خدمات مصوب 12 اسفندماه 1375مجلس شورای اسلامی تدوین شده است.
در متن این مصوبه آمده است: هدف از ایجاد شرکت‌های مشاوره و طراحی شبکه‌های ارتباطات رادیویی، استفاده بهینه از طیف امواج رادیویی و ساماندهی حجم زیاد تقاضاهای استفاده از طیف و برپایی شبکه‌های ارتباطات رادیویی اختصاصی مبتنی بر تحلیل‌های فنی و استفاده از توانایی‌های موجود در بخش خصوصی در ارتباط با طراحی شبکه‌های ارتباطات رادیویی است. از آنجا که متقاضیان استفاده از طیف امواج رادیویی عموما غیرمتخصص در موضوع ارتباطات رادیویی و ناآگاه به مقررات استفاده از طیف هستند، ایجاد شرکت‌هایی که مشاوره‌های مناسب به متقاضیان ارایه می‌کنند، می‌تواند سازمان‌ها را در استفاده بهینه از طیف امواج رادیویی راهنمایی کند.
پیش‌بینی می‌شود با ایجاد شرکت‌های ارایه خدمات مشاوره و طراحی شبکه‌های ارتباطات رادیویی نتایج زیر حاصل شود:
1ـ تسریع در صدور پروانه سرویس‌های رادیویی
2ـ طراحی مناسب شبکه‌های ارتباطات رادیویی با هدف بهینه‌سازی استفاده از طیف امواج رادیویی
3ـ امکان بررسی فنی و کارشناسی دقیق‌تر درخواست‌ها
4ـ ساماندهی و شفاف‌سازی فعالیت‌های مشاوره‌ای غیررسمی در حال انجام در این بخش
5ـ برآورده کردن نیاز متقاضیان مبنی بر معرفی شرکت‌های مطمئن از طرف سازمان
6ـ ایجاد امکانات نرم‌افزاری و سخت‌افزاری مناسب طراحی شبکه‌های ارتباطات رادیویی از طریق این شرکت‌ها
7ـ برطرف کردن خلا ارتباطی بین سازمان و متقاضیان غیرمتخصص و ناآگاه به مقررات رادیویی
8ـ امکان اطلاع‌رسانی و آموزش بهتر و سریع‌تر به بهره‌برداران از طریق شرکت‌های مشاوره
9ـ حرفه‌ای و تخصصی کردن نیازهای متقاضیان بهره‌برداری از شبکه‌های ارتباطات رادیویی
با توجه به موارد فوق، این دستورالعمل در راستای اجرای بندهای 1 و 4 ماده شش اساسنامه سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی تدوین شده است.
این دستورالعمل به منظور استفاده از توان و تخصص بخش خصوصی در مباحث غیرحاکمیتی، اصول کلی حاکم بر پروانه‌های تاسیس و بهره‌برداری شبکه‌های ارتباطات رادیویی و ساماندهی فعالیت‌های مشاوره و طراحی شبکه‌های ارتباطات رادیویی تدوین شده است.
براساس این اصول، در آینده دستورالعمل اجرایی صدور پروانه ارایه خدمات مشاوره و طراحی شبکه‌های ارتباطات رادیویی توسط سازمان تدوین و به کار گرفته خواهد شد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :