آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 2351
تاریخ انتشار : 2 آبان 1390 10:42
تعداد بازدید : 420

جزيیات جدید از واگذاری کارت اعتباری کارگران

تعداد کارگران مشمول دریافت کارت های اعتباری خرید شفاف است

وزیر تعاون، کار و رفاه با بيان اینکه تعداد کارگران بیمه شده مشمول دریافت کارت های اعتباری خرید شفاف است، گفت: با این حال اگر مشکل فعلی تعویق اجرای مصوبه شورای عالی اشتغال لیست است، ما لیست کارگران را ارايه می کنیم.

مهر - عبدالرضا شیخ‌الاسلامی در ارتباط با آخرین اقدامات صورت گرفته برای واگذاری کارت‌های اعتباری خرید 1 میلیون و 500 هزار تومانی به کارگران طبق مصوبه سال گذشته شورای عالی اشتغال گفت: اقدامات مربوط به وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی صورت گرفته است.
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در این باره که برخی مسوولان اجرای طرح واگذاری کارت‌های اعتباری خرید کارگران در وزارت صنعت، معدن و تجارت عنوان می‌کنند که واگذاری کارت‌ها مشروط به ارايه لیست کارگران از سوی وزارت کار است و در غیر این صورت امکان واگذاری کارت‌ها فراهم نخواهد شد، افزود: حال اگر مشکل با ارايه لیست حل می‌شود، می‌پذیریم.شیخ‌الاسلامی گفت: لیست کارگران مشخص است چون آنها وضعیت کاری مشخص و شفافی دارند. لیست‌های بیمه‌ای همه کارگران موجود است و به راحتی می‌توان به اطلاعات کارگران دست پیدا کرد.
گفتني است از سال گذشته تاکنون چند اقدام برای واگذاری کارت‌های اعتباری خرید کارگران صورت گرفته است. مهم‌ترین اقدامات صورت گرفته پس از تصویب توسط شورای عالی اشتغال مشخص شدن دستگاه متولی پیگیری و واگذاری کارت‌های اعتباری خرید (وزارت سابق بازرگانی) و واگذاری آن در هفته کارگر امسال به 13 نفر (اردیبهشت ماه) بوده است.حمایت از تولید و بنگاه‌های داخل، حمایت از افزایش قدرت خرید خانوار کارگری و رونق تولید محصولات داخلی از مهم‌ترین دلایل و اهداف مطرح شدن طرح واگذاری کارت اعتباری کارگران اعلام شده است.
با این حال طی ماه‌های گذشته مقامات وزارت صنعت، معدن و تجارت وعده‌های زیادی برای آغاز واگذاری گسترده این کارت‌ها داده‌اند که آخرین مورد آن واگذاری انبوه کارت‌ها از هفته دولت (شهریورماه سال جاری) بوده است.
مشخص نبودن لیست کارگرانی که از طریق آن مجریان بتوانند واگذاری کارت‌ها را آغاز کنند، بهانه دیگری بود که اخیرا مطرح شده است. با این حال وزیر کار اعلام کرد اگر مشکل این گونه رفع می‌شود حاضر است زمینه ارايه لیست کارگران را نیز فراهم کند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :