آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 23516
تاریخ انتشار : 8 اسفند 1391 10:48
تعداد بازدید : 654

روبات آتش نشان قهرمان پتروکاپ 2013 شد

نخستین دوره مسابقات روباتیک پتروکاپ کشور که به همت سازمان منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی در ماهشهر برگزار شد با قهرمانی روبات آتش نشان دانشگاه آزاد اسلامی واحد کرمانشاه پایان یافت.

ایسنا- این دوره از مسابقات که در شش بخش روبات‌های آتش‌نشان سبک، آتش‌نشان سنگین، جنگجو، امدادگر، مسیر یاب و آزاد برگزار شد، روبات آتش‌نشان سبک NASA دانشگاه آزاد اسلامی واحد کرمانشاه با کسب تمامی امتیازات موجود و با اختلاف زیاد از رقبای دیگر مقام اول را از آن خود ساخت. بر اساس این گزارش، وحید سهیلی آرا و آزاده نوری به صورت مشترک این روبات را طراحی و ساخته و در این مسابقات شرکت دادند که این روبات پس از سه مرحله مقدماتی نیمه‌نهایی و نهایی با کسب تمامی امتیازات موجود و با رای قاطع داوران به مقام اول دست یافت.
پس از روبات دانشگاه آزاد اسلامی واحد کرمانشاه، روبات M و روبات Tinker هر دو از دانشکده فنی دانشگاه تهران مقام‌های دوم و سوم را به خود اختصاص دادند. گفتنی است؛ وحید سهیلی آرا با 19 اختراع مختلف و ثبت شده در دانشگاه آزاد اسلامی واحد کرمانشاه رکورددار است و آزاده نوری نیز با هشت اختراع ثبت شده در بخش دختران رکورددار است.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :