آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 23528
تاریخ انتشار : 8 اسفند 1391 11:5
تعداد بازدید : 449

10درصد بازار دستگاه های الکترونیکی در چنگ تبلت

نتایج حاصل از یک مطالعه جدید نشان داد که میزان فروش جهانی رایانه های لوحی (تبلت) در سال گذشته با رشد ۴/۷۸ درصدی به ۱۲۸ میلیون دستگاه رسیده است.

ایتنا- مرکز تحقیقاتی IDC در بررسی جدید خود دریافت که بیش از ۷/۱۰ درصد بازار جهانی دستگاه‌های الکترونیکی هوشمند متصل به اینترنت از جمله گوشی‌های هوشمند، رایانه‌های همراه و رایانه‌های شخصی در سال ۲۰۱۲ میلادی در اختیار رایانه‌های لوحی بوده است.
در سال گذشته در مجموع ۲/۱ میلیارد دستگاه الکترونیکی هوشمند متصل به اینترنت در جهان فروخته شده است که این رقم رشد ۲۹ درصدی فروش آنها نسبت به سال ۲۰۱۱ را نشان می‌دهد.همچنین گفته شده است دو بخش گوشی‌های هوشمند و رایانه‌های لوحی مهم‌ترین عامل در پیشرفته این بازار بوده‌اند و در حالی که این بخش‌ها روی ‌هم ۴۶ درصد رشد داشته‌اند، در سال گذشته فروش جهانی رایانه‌های شخصی سیر نزولی داشته است. اطلاعات منتشر شده از سوی شرکت تحقیقاتی IDC همچنین نشان می‌دهد که در سال گذشته فروش جهانی رایانه‌های شخصی با کاهش ۴/۳ درصدی به ۲۰۲ میلیون دستگاه رسیده است و از رایانه‌های رومیزی هم با کاهش ۱/۴ درصدی ۴/۱۴۸ میلیون دستگاه فروخته شده است.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :