آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 2354
تاریخ انتشار : 2 آبان 1390 10:56
تعداد بازدید : 786

آغاز اجرای طرح جامع آموزش مجریان براي انتخابات رايانه اي

وزیر کشور از آغاز اجرای طرح جامع آموزش فراگیر برای مجریان انتخابات نهمین دوره مجلس شورای اسلامی به ویژه در حوزه برگزاری انتخابات رایانه ای خبر داد.

پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت کشور- مصطفی محمد نجار با بیان اینکه امسال اولین سال است که انتخابات رایانه‌ای را در دستور کار قرار داده‌ایم ،گفت: همه تمهیدات و برنامه‌ها برای اجرای فرآیند رایانه‌ای و اجرایی انتخابات اندیشیده شده است و در حال حاضر آمادگی بسیار خوبی در وزارت کشور وجود دارد.
وی با بیان اینکه سخت‌افزار مورد نظر برای برگزاری انتخابات رایانه‌ای تهیه شده است، افزود: طرح جامع آموزش فراگیر را برای برگزاری انتخابات رایانه‌ای و تمام مسايل انتخابات در دستور کار داریم به همین خاطر در هفته‌های گذشته نشست‌های متعددی برگزار کردیم.
وزیر کشور با بیان اینکه بنا داریم آموزش مستقیم برگزاری انتخابات رایانه‌ای را به همه رده‌ها تسری دهیم، گفت: در ستاد وزارت کشور، در همه حوزه‌های اصلی و فرعی و شعب مورد نظر کار آموزش را در دستور کار داریم و دنبال می‌کنیم.
محمد نجار افزود: در هفته‌های گذشته نشست‌هایی با استانداران، فرمانداران، مدیران کل سیاسی سراسر کشور و مدیران فناوری اطلاعات در همه استانداری‌ها و متولیان دخیل در امر انتخابات برگزار کردیم.
محمد نجار افزود: در این همایش‌های منطقه‌ای، متولیان امر ستاد انتخابات وزارت کشور حضور می‌یابند و مسوولان مربوط از استان‌های همجوار به استان مورد نظر می‌روند.وزیر کشور با بیان اینکه در این طرح کشور را به 10 منطقه تقسیم کرده‌ایم، گفت: در این همایش‌ ، مستقیما آموزش برگزاری انتخابات به ویژه بحث رایانه‌ای آن پیگیری می‌شود.
محمد نجار افزود: دستور کار در همایش‌های منطقه‌ای در واقع سازوکار اجرایی انتخابات، آشنایی با سخت‌افزار تهیه شده برای انتخابات رایانه‌ای و بحث‌هایی درباره آموزش مربیان است.
وزارت كشور براي برگزاري رايانه‌اي انتخابات نسبت به قبل آماده‌تر است
همچنين نایب رييس كميسيون امنيت ملي و سياست خارجي مجلس شوراي اسلامي با بيان اينكه وزارت كشور نسبت به سال‌هاي گذشته براي برگزاري رايانه‌اي انتخابات آماده‌تر شده است، گفت: طبق توافقي كه بين دو دستگاه نظارتي و اجرايي يعني شوراي نگهبان و وزارت كشور وجود دارد انتظار مي‌رود كار قابل قبولي در اين زمينه ارايه شود. محمد اسماعيل كوثري افزود: طي دوره‌هاي قبلي نيز قرار بود بخشي از انتخابات رايانه‌اي برگزار شود كه بالاخره در اين دوره وزارت كشور اعلام آمادگي كرد و انتظار مي‌رود دقت‌هاي لازم در اين زمينه به عمل آمده و آموزش‌هاي مورد نياز ارايه شود.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :