آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 2359
تاریخ انتشار : 2 آبان 1390 11:8
تعداد بازدید : 1019

برخی از چالش های ERP و دلایل برخی شکست ها (بخش اول)

درگیر شدن در پروژه های ERP برای بسیاری از مدیران سازمان ها یک کابوس است.
رقابتی شدن فضاهای تولید و خدمات در کنار تلاش دایمی مدیران در راستای بهبود محصولات و کاهش هزینه های مرتبط با آن، تولید کنندگان را به سوی راه حل های سیستم های اطلاعاتی یکپارچه سوق داده است.

 ERP (Enterprise Resource Planning) پررنگ‌ترین فکر مدیران شاغل در حوزه تجارت الکترونیک است. آمارهای حاکی از رابطه مستقیم رشد اقتصادی کشورها با حجم پروژه‌های ERP در جهان است.
به عنوان مثال کشور چین در دهه اخیر در زمینه رشد اجرای ERP در جهان 5/23 درصد رشد داشته که این عدد ارتباط مستقیمی با رشد 11 درصدی شاخص‌های اقتصادی این کشور را تایید می‌کند.
اهداف ERP نظیر کاهش هزینه موجودی مواد، چرخش بهتر اطلاعات در سازمان و کنترل دقیق‌تر چرخه عالی، تاثیر دادن نظرات مشتری در فرآیند تولید و کمک به چالاک تر شدن سازمان‌ها و تسهیل تصمیم‌گیری مدیران، موضوعاتی هستند که هر مدیر با ذکاوتی را به سمت خود فرا می‌خواند.
انحراف پولی و زمانی تهدیدی بزرگ برای شروع کار پیاده‌سازی ERP هستند. سال‌هاست ERP در کشورهای توسعه یافته تطابق یافته و تقاضا برای اجرای آن رو به فزونی گذاشته است.
استعداد سازمان‌ها در بهره‌گیری از فناوری‌های این چنین رابطه پررنگی با زیر ساخت‌های فرهنگی دارد.
کشور ما نیز از سالیان قبل در این راستا حرکت خود را آغاز کرده است. اما متاسفانه در بهترین حالات پارامترهای دیگر موفقیت کار، معمولا یا طولانی و یا سخت انجام شده است.
ادامه دارد...


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :