آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 2360
تاریخ انتشار : 2 آبان 1390 11:11
تعداد بازدید : 663

قوانين دست وپاگير از مهم ترين مشکلات صادرکنندگان است

رييس اتاق بازرگاني و صنايع و معادن استان کرمانشاه معتقد است، صادرکنندگان کشور از حمايت هاي دولتي کافي برخوردار نيستند.

ایسنا- کيوان کاشفي توضيح داد: صادرات و به‌خصوص صادرات غيرنفتي يکي از مهم‌ترين شاخص‌هايي است که اقتصاد کشورها را با آن ارزيابي مي‌کنند و هر کشوري که صادرات بيشتري دارد از اقتصاد پوياتري برخوردار است.
وي با اشاره به شعار صادرات محور توسعه پايدار ادامه داد: توسعه صادرات منجر به افزايش توليد و توسعه زيرساخت‌هاي مربوط به آن مي‌شود و به دنبال آن رفاه و افزايش اشتغال براي جامعه ايجاد خواهد شد.
رييس اتاق بازرگاني كرمانشاه با تاکيد بر اهميت افزايش صادرات غيرنفتي يادآور شد: بايد به گونه‌اي برنامه‌ريزي کنيم که صادرات غيرنفتي بخش عمده‌اي از صادرات کل کشور را به خود اختصاص دهد؛ اين امر نيازمند بهبود وضعيت کسب‌وکار و توليد در کشور است.
کاشفي با اشاره به روند روبه رشد صادرات غيرنفتي در سال‌هاي اخير افزود: هر ساله ميزان صادرات کالاهاي غير نفتي در کشور سير صعودي دارد که اين ميزان در شش ماهه نخست امسال نيز افزايش قابل توجهي داشته است.
وي با اشاره به تاثير هدفمند شدن يارانه‌ها بر ميزان صادرات کشور خاطرنشان کرد: با نبود بسته‌هاي حمايتي، شرايط سخت توليد بعد از هدفمندي يارانه‌ها و نگراني براي کاهش توليد، خوشبختانه فرهنگ صادرات در کشور در حال توسعه است؛ نه تنها کاهشي در زمينه توليد و صادرات مشاهده نشد بلکه افزايش 27 درصدي رشد صادرات را نيز شاهد بوديم.
اين مقام مسوول ضمن انتقاد از حمايت‌هاي ناکافي از صادرکننده و توليدکنندگان در فضاي رقابتي بازار جهاني تصريح کرد: صادرات در کشور ما نوپا و جوان است و نيازمند حمايت‌ها و تشويق‌هاي بيشتري است تا به جايگاه واقعي خود برسد.
کاشفي قوانين دست‌وپاگير و نبود زيرساخت‌هاي مرزي مناسب را از جمله مهم‌ترين مشکلات صادرکنندگان عنوان کرد و گفت: بازار رقابت بسيار سخت و نفسگير است و بايد امکانات و زيرساخت‌هاي لازم براي کمک به صادرکنندگان توسعه يابد.
رييس اتاق بازرگاني با اعلام اينکه در حال حاضر در شاخص‌هاي صادرات از برنامه‌هاي پنج ساله توسعه جلوتر هستيم، ابراز اميدواري کرد که در آينده نزديک با توليد کالاهاي باکيفيت و با قيمت مناسب وضعيت صادرات ايران را در بازارهاي جهاني بهبود بخشيم.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :