آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 236380
تاریخ انتشار : 23 اسفند 1396 12:3
تعداد بازدید : 880

عرضه سهام شرکت پرداخت الکترونیکی سامان کیش لغو شد

معاون بازار شرکت بورس تهران با اعلام لغو عرضه اولیه امروز ۱۰ درصد سهام شرکت پرداخت الکترونیکی سامان کیش گفت: زمان این واگذاری منوط به اصلاح گزارش ارزشگذاری و تصمیم بورس است.
undefined
بورس پرس - علی صحرایی درباره تکلیف عرضه اولیه امروز 10 درصد سهام شرکت پرداخت الکترونیکی سامان کیش گفت: همانطورکه در اطلاعیه بورس تهران اعلام شده است، کارگزار عرضه کننده (کارگزاری بانک سامان) باید اقدام به دریافت گزارش اصلاح شده ارزش گذاری سهام می کرد که تا کنون انجام نشده است.
وی ادامه داد: با توجه به وجود ابهامات و لزوم روشن شدن مسایل مهم و موثر در آینده «سپ»، بورس تهران به زودی تصمیم قطعی را اتخاذ و اقدام به اعلام رسمی و صدور اطلاعیه می کند.
این مقام مسوول افزود: بنابراین قطعا عرضه اولیه این شرکت امروز (روز قبل) انجام نخواهد شد چرا که در صورت دریافت گزارش اصلاح شده و انتشار آن، باید فرصتی برای بررسی فعالان وجود داشته باشد.
صحرایی زمان بعدی واگذاری 180میلیون سهم «سپ» را منوط به ارسال گزارش ارزش گذاری و تصمیم مسوولان بورس اعلام کرد.
براساس این گزارش، بررسی های تکمیلی حکایت از آن دارد که اداره نظارت بر ناشران بورسی سازمان بورس  به دلیل موضوع دعاوی حقوقی و یک موضوع دیگر، مواردی را مطرح و خواهان شفاف شدن از سوی شرکت شده و اعلام کرده با توجه به عدم احراز شفافیت در گزارش ها و اطلاعات شرکت پرداخت الکترونیک سامان کیش، نباید در عرضه اولیه سهام آن عجله کرد.
در این رابطه صحرایی عصر دیروز با صدور اطلاعیه ای اعلام کرد: با توجه به بررسی های به عمل آمده توسط مدیریت پذیرش بورس اوراق بهادار تهران در خصوص ارزش گذاری قیمت سهام شرکت پرداخت الکترونیک سامان کیش (سپ) و عدم رفع ابهامات متذکر شده به شرکت کارگزاری بانک سامان به عنوان مدیر عرضه و همچنین عدم اصلاح گزارش ارزش گذاری سهام فوق الذکر به پیوست، مکاتبه انجام شده با مدیر عرضه جهت اطلاع فعالان محترم بازار ارایه می شود. 


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :