آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 236881
تاریخ انتشار : 20 فروردین 1397 10:42
تعداد بازدید : 190

اپل صفحه کلید بدون کلید می سازد

شرکت اپل در حال ساخت صفحه کلید جدیدی برای رایانه مک بوک است که هیچ کلیدی ندارد و در عوض مبتنی بر بازخوردهای لمسی کاربر واکنش نشان می دهد.
undefined
ایتنا- بر اساس گزارش وب سایت سی نت، حق امتیاز جدید ثبت شده ازسوی شرکت اپل مدل اولیه یک صفحه کلید منحصر به فرد را نشان می دهد که فاقد هرگونه کلید سخت افزاری است و در عوض حسگرهای هوشمند می توانند متناسب با لمس انگشتان کاربر روی هر نقطه واکنش مناسب را نشان دهند.
این حق امتیاز اعلام می دارد که فناوری جدید اپل برای رایانه مک بوک ارایه شده است و از آن می توان به عنوان «صفحه کلید بدون کلید» یاد کرد.
اپل توضیح داده است کاربران برای استفاده از این صفحه کلید نیازی به فشار دادن دکمه های سخت افزاری ندارند و در عوض می توانند منطقه مورد نظر را با نوک انگشتان خود لمس کنند.
این نخستین باری نیست که اپل فناوری مرتبط با بازخوردهای لمسی را ارایه می کند.
این شرکت پیش تر یک صفحه لمسی جایگزین موشواره را برای لپ تاپ های مک بوک ارایه کرده بود و سپس قابلیت مشابه برای کلید سخت افزاری اصلی آیفون در نظر گرفته شد.
حق امتیاز جدید یک گام فراتر از فناوری های قبلی رفته و به صورتی طراحی شده است که می تواند بازخوردهای لمسی را مبتنی بر هر نقطه که کاربر انگشتان خود را می گذارد، دریافت کند.
اگر این فناوری به تولید انبوه برسد، این مساله به آن معنی خواهد بود که در آینده نزدیک صفحه کلید سخت افزاری از لپ تاپ های اپل حذف می شود و در عوض نقاط مشخص با قابلیت لرزش های کوچک جای دکمه ها را می گیرند تا کاربر از این طریق بتواند به راحتی تایپ کند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :