آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 236890
تاریخ انتشار : 20 فروردین 1397 11:29
تعداد بازدید : 257

جاسوسی پلیس انگلیس از گوشی مردم

پلیس انگلیس با استفاده از یک دستگاه فوق پیشرفته جاسوسی قادر است تا تمام اطلاعات گوشی همراه افراد را بدون آگاهی طرف مقابل استخراج کند که این مساله گروه های طرفدار حقوق بشر را نگران کرده است.
undefined
ایرنا - تارنمای نشریه تایمز روز دوشنبه گزارش داد که پلیس با استفاده از این دستگاه قادر است تا با عبور از رمز گوشی همراه افراد حتی به اطلاعاتی که از روی گوشی پاک شده را استخراج کند.
بنابراین گزارش، از 47 پاسگاه پلیس انگلیس، 26 پاسگاه اعلام کرده اند که از این دستگاه استفاده کرده، 8 پاسگاه دیگر قصد استفاده دارند و مابقی تاکنون پاسخی نداده اند.
این فناوری برای نخستین بار از سوی متروپلیتین پلیس لندن در جریان بازی های المپیک سال 2012 مورد بهره برداری قرار گرفت اما استفاده از آن تاکنون ادامه داشته است.
یک نهاد بین المللی حقوق بشری به نام «حریم خصوصی» می گوید که اقدام پلیس بدون نیاز به مجوز قضایی و یا آگاهی افراد صورت می گیرد که این مساله خلاف موازین حقوق بشری به شمار می رود. این نهاد بین المللی همچنین نسبت به دسترسی پلیس به اطلاعات افرادی که هیچ جرمی مرتکب نشده اند ابراز نگرانی کرده است.
این نهاد بین المللی تأکید دارد که استخراج اطلاعات گوشی همراه افراد تنها بایستی بر اساس نیاز و در چارچوب قوانین مشخصی صورت گیرد و پس از پایان تحقیقات پاک شود.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :