آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 236891
تاریخ انتشار : 20 فروردین 1397 11:31
تعداد بازدید : 252

سرقت اطلاعات خصوصی با بدافزار آندروییدی

گروهی از پژوهشگران به تازگی دریافته اند که یک بدافزار خطرناک تحت پوشش یک آنتی ویروس تقلبی به گوشی های هوشمند با سیستم عامل آندرویید حمله کرده و به اطلاعات تماس، پیام ها و حریم شخصی کاربران نفوذ و دسترسی یافته است.
undefined
ایسنا - گروهی از پژوهشگران و محققان فعال در زمینه امنیت سایبری در موسسه تحقیقاتی سیسکو تالوس به تازگی دریافته اند که یک بدافزار خطرناک تحت پوشش یک آنتی ویروس تقلبی به نام “Naver Defender” به گوشی های هوشمند با سیستم عامل آندرویید حمله کرده و به اطلاعات تماس، پیام ها و حریم شخصی کاربران نفوذ و دسترسی یافته و آن ها را به منظور سوءاستفاده هکرها به سرقت می برد.
نام این بدافزار که KevDroid عنوان شده است، ابزار پیشرفته ای برای هکرها و مجرمان سایبری است که از این طریق می توانند از راه دور، به اطلاعات مورد نیاز خود دسترسی یابند. یکی دیگر از قابلیت های خطرناک این بدافزار آن است که می تواند تماس های تلفنی و صوتی کاربران با مخاطبانشان را ثبت و ضبط کند تا در صورت نیاز، هکرها از آن ها سواستفاده کنند.
این بدافزار به دنبال تروجان خطرناکی که دو هفته پیش توسط پژوهشگران یک موسسه امنیتی تحت عنوان ESTsecurity در کره جنوبی کشف شد، شناسایی و اعلام شده است.
متخصصان امنیتی در موسسه سیسکو تالوس با ارایه گزارشی کامل و طولانی، به انتشار جزییات دقیقی از فعالیت های این بدافزار اقدام کرده اند. آن ها بر این باورند که هر دو بدافزار کشف شده به نوعی با کره شمالی ارتباط دارند و احتمالا تحت پشتیبانی و نظارت آنهاست.
این بدافزار جدید که در دو مدل و نسخه در گوشی های هوشمند آندروییدی منتشر شده است، قابلیت های زیر را داراست:
۱. ثبت و ضبط تماس های تلفنی و صوتی
۲. سرقت اطلاعات و مشاهده تاریخچه جست وجو در سایت های مختلف
۳. سرقت اطلاعات و فایل های ذخیره شده در گوشی هوشمند
۴. دسترسی به نسخه خام و اصلی ( root) گوشی هوشمند
۵. سرقت تاریخچه تماس های تلفنی
۶. سرقت ایمیل و پیام های متنی ارسالی و دریافتی
۷. جمع آوری داده های مرتبط با مکان جغرافیایی کاربران تنها در ۱۰ ثانیه
۸. جمع آوری و دسترسی به اپلیکیشن ها و نرم افزارهای دانلود و نصب شده توسط کاربر


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :