آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 2369
تاریخ انتشار : 2 آبان 1390 11:36
تعداد بازدید : 438

رییس‌کل بانک مرکزی:

نرخ سود سپرده ها قطعا تغییر می کند

رییس کل بانک مرکزی با تاکید بر اینکه اختلاس باعث نشده که خزانه را سه قفله کنیم، گفت: تغییر نرخ سود سپرده در دستور کار قرار دارد.

مهر- محمود بهمنی با اعلام این خبر گفت: سیاست سه‌قفله کردن سیستم بانکی و جلوگیری از ارایه تسهیلات به تولیدکنندگان و صادرکنندگان در دستور کار نیست و نظام بانکی بر اساس منابع خود، تسهیلات را در اختیار متقاضیان قرار می‌دهد.
خزانه را سه‌قفله نکردیم
رییس‌کل بانک مرکزی افزود: به همین منظور بانک مرکزی به همکاران خود در سیستم بانکی توصیه کرده تا اجازه ندهند که یک عامل باعث شود که تولیدکنندگان و صادرکنندگانی که به صورت واقعی مشغول به کار اقتصادی هستند را مورد بی‌مهری قرار دهند.
وی در خصوص اصلاح نرخ سود سپرده‌ها برای جذب بخشی از نقدینگی در بازار گفت: به طور قطع نرخ سود سپرده‌ها اصلاح خواهد شد، زیرا زمانی نرخ سود سپرده‌ها کاهش یافت که کشور با تورم 4/12 درصدی مواجه بود و تورم در ماه بهمن سال 89، معادل 10 درصد ارزیابی شده بود؛ آن زمان می‎طلبید که بانک مرکزی نرخ سود را پایین آورد.
بهمنی تاکید کرد: هم‌اکنون باتوجه به اجرای قانون هدفمندی یارانه‌ها و سایر عوامل، نرخ تورم بالا رفته و باید مطابق با تورم، نرخ سود سپرده‌ها را تعدیل کرد.
رییس‌کل بانک مرکزی افزایش نرخ سود اوراق مشارکت و گواهی سپرده را اقدام بانک مرکزی برای جذب نقدینگی از بازار دانست و گفت: به طور قطع برای نرخ سود سپرده در بسته سیاستی بانک مرکزی برای سال 91، نرخ سود سپرده را مطابق با تورم   و نرخ ارز، تغییر خواهیم داد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :