آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 236948
تاریخ انتشار : 21 فروردین 1397 10:26
تعداد بازدید : 459

ورود آمازون به صنعت ساختمان

این روزها رد پای آمازون را همه جا می توان یافت؛ از فروشگاه های کالا تا کتابفروشی ها و لباس فروشی ها و کفش فروشی ها. حمل ونقل دو روزه کالای آمازون به این معناست که مشتریان تقریبا همه چیز را می توانند مستقیما به خانه هایشان ببرند. اما جالب اینجاست که گویا آمازون خدمات جدیدی را در زمینه مشاوره رایگان برای ایجاد یک خانه به خانه هوشمند راه اندازی کرده است.
undefined
فوربس- در واقع آمازون قصد دارد سیستم دستیار صوتی خود یعنی الکسا را به نوعی در خانه های هوشمند جاسازی کند و علاوه بر این، از تجهیزات و سیستم های هوشمندسازی مثل Google Go، دستیار صوتی گوگل، قفل هوشمند در منزل، ترموستات، دوربین های ویدیویی و سیستم امنیتی خارج از خانه در خانه های مشتریان خود بهره برداری کند. 
در این صورت، مشتریان می توانند کنترل کل خانه خود را با صدای خود و از طریق مرکز خرید هوشمند انجام دهند. امروزه خانه های هوشمند حسابی روی بورس آمده اند و شرکت های فناوری برای اینکه خود را به قطب خانه هوشمند مشتریان تبدیل کنند، خود را به آب و آتش می زنند. درواقع، خانه هوشمند از جدیدترین روندهای بازار فناوری است که شرکت های بزرگی همچون آمازون، گوگل و اخیرا اپل، در حال تلاش برای کسب درصد هرچه بیشتری از بازار آن هستند.
سوالی که با توجه به فعالیت های گسترده اخیر آمازون مطرح می شود، این است که آیا این شرکت در بازار املاک پیشروی خواهد کرد و وارد صنعت ساختمان سازی خواهد شد؟ کارشناسان معتقدند این آینده دور از انتظار نیست. آمازون به تازگی چند بازار جدید از خرده فروشی تا سلامت و بانکداری را بررسی کرده است. پس تصور ورود این شرکت به ساختمان سازی می تواند صحیح باشد. به هر حال کمبود ساختمان سازی در سال های اخیر در ایالات متحده آمریکا و تمایل برای هوشمندسازی هرچه بیشتر خانه های جدید توسط مشتریان، کارشناسان را به این باور رسانده که این بازار، برای حضور آمازون آماده است.
یکی از پرکاربردترین و مشهورترین محصولات این شرکت در زمینه هوشمندسازی خانه ها، دستیار هوشمند الکسا است. این ابزار می تواند وظایفی همچون برنامه ریزی قرار ملاقات، بررسی وضعیت آتی آب و هوا و حتی تنظیم نور محیط را با استفاده از دستورات صوتی برای کاربران انجام دهد. این شرکت به تازگی استارت آپ Ring را خریداری کرده است که در زمینه تولید زنگ هوشمند و سیستم های نظارت تصویری خانگی فعالیت می کند. علاوه بر موارد گفته شده، این شرکت در حال توسعه سرویس هایی برای سفارش غذا و مواد اولیه و همچنین سرمایه گذاری در محصولات کنترل پخت و پز است.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :