آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 236981
تاریخ انتشار : 21 فروردین 1397 11:43
تعداد بازدید : 312

دستیار هوش مصنوعی مایکروسافت پیشرفته تر می شود

کمپانی مایکروسافت به دستیار هوشمند خود یاد می دهد که مکالمات را مودبانه قطع کند تا بتواند طبیعی تر صحبت کند.
undefined
آنا-  محققان یک قدم به ساخت هوش مصنوعی که می تواند مانند انسان گفت وگو کند، نزدیک تر شدند. مایکروسافت روبات سخنگویی ساخته است که در چین استفاده می شود. این روبات حالا می تواند مکالمه افراد را متوقف کند. این تکنولوژی می تواند مکالمه بین انسان و هوش مصنوعی را تغییر دهد و آن را تبدیل به تعاملات طبیعی تری کند.
مایکروسافت طی بیانیه ای اعلام کرده است: بیشتر اوقات وقتی کاربران با دستیارهای دیجیتال شخصی یا روبات های سخنگو تعامل می کنند، حس صحبت کردن با واکی تاکی یا پیامک دادن به آنها القا می شود: طرف اول چیزی می گوید یا می نویسد، طرف دوم اطلاعات داده شده را درک می کند تا جوابی به آن بدهد. در واقع این امر هیچ شباهتی به صحبت کردن طبیعی ندارد.
حالا روبات سخنگوی مبتنی بر هوش مصنوعی مایکروسافت که « XiaoIce» نام دارد، می تواند طبیعی تر با انسان ها صحبت کند.
لی ژو، سرپرست ارشد این پژوهش، در این باره می گوید: ویژگی جدید این روبات سخنگو نوعی هنر مکالمه است که مردم در گفت و گوهای روزانه خود از آن استفاده می کنند. به گفته ژو، آنچه توانایی های سخنوری انسان را از هوش مصنوعی متمایز می کند، توانایی انسان در صحبت کردن و گوش دادن همزمان است.
اغلب انسان ها می توانند پیش بینی کنند که طرف دیگر چه می خواهد بگوید؛ حتی قبل از اینکه طرف مقابل جمله خود را تمام کند. این امر منجر به وقفه های طبیعی بین گفت وگو می شود که افراد در این زمان می توانند اطلاعات دریافت شده را پردازش کنند و آماده شنیدن اطلاعات بعدی از طرف مقابل گفت وگو شوند.
در بیانیه مایکروسافت گفته شد: مایکروسافت بر این باور است که اولین پیشرفت فناورانه را در این زمینه ایجاد کرده است که افراد اجازه می دهد با روبات سخنگوی مبتنی بر هوش مصنوعی به صورت طبیعی تری صحبت کنند و این احساس به کاربر القا می شود که در حال گفت وگو با یک شخص واقعی است. 
بیش از 200 میلیون نفر در آسیا از XiaoIce استفاده می کنند و حالا مایکروسافت در تلاش است تا این تکنولوژی جدید را در روبات های سخنگوی دیگر ازجمله روبات «زو» که در آمریکا استفاده می شود، نیز اعمال کند. 
ویژگی جدید به روبات سخنگوی XiaoIce به کاربر اجازه می دهد که گفت وگوی کاملا دوطرفه ای داشته باشد؛ بدین معنی که این روبات می تواند همزمان صحبت کند و به حرف های طرف مقابل نیز گوش کند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :