آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 236988
تاریخ انتشار : 21 فروردین 1397 12:8
تعداد بازدید : 360

اینستاگرام پست های مرتبط با فروش تریاک را حذف کرد

فیس بوک سرانجام در برابر اعتراض ها و شکایات یک زن در زمینه فروش تریاک از طریق اینستاگرام واکنش نشان داد و تبلیغات و مطالب ارسالی در این زمینه را پاک کرد.
undefined
فارس- الین کری از سه سال قبل به طور مرتب درباره سوءاستفاده از اینستاگرام برای فروش مواد مخدر به مدیران فیس بوک که مالک اینستاگرام هم هستند، هشدار می داد. اما آنها چندان به این اعتراض ها توجه نمی کردند. وی سرانجام به حساب کاربری دو تن از مدیران فیس بوک در توئیتر مراجعه کرد و این موضوع را در آنجا مطرح کرد. سرانجام شکایات این زن مورد توجه قرار گرفت و اینستاگرام برخی حساب های کاربری خود را که برای فروش تریاک به کار می رفتند، پاک کرد. همچنین اینستاگرام استفاده از هشتگ های مرتبط با کلمه تریاک را ناممکن کرده و نتایج چنین جست وجوهایی را با محدودیت هایی خاص نمایش می دهد. به این ترتیب در صورتی که کاربران کلمات مرتبط با تریاک را در اینستاگرام جست وجو کنند، با این پیام مواجه می شوند که پست های مرتبط با این موضوع مخفی هستند، زیرا تعدادی از کاربران چنین گزارش کرده اند که برخی از انواع  این محتوا با خط مشی های اینستاگرام سازگاری ندارد. 
 چهارشنبه هفته گذشته هم اسکات گاتلیب کمیسیونر اداره غذا و داروی آمریکا از برخی شبکه های اجتماعی مانند فیس بوک و اینستاگرام به علت بی توجهی و عدم نظارت بر فعالیت های غیرقانونی این چنینی انتقاد کرده بود.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :