آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 237019
تاریخ انتشار : 22 فروردین 1397 10:37
تعداد بازدید : 456

معاون علمی و فناوری رئیس جمهور:

پیام رسان های داخلی توانایی رقابت با غول های خارجی را ندارند

معاون علمی و فناوری رییس جمهور درباره توانایی و ظرفیت پیام رسان های داخلی گفت: قطعا کیفیت کار پیام رسان های داخلی قابل رقابت با پیام رسان های درجه یک دنیا نیست. منظور از پیام رسان های درجه یک 7 شبکه اجتماعی اصلی جهان است.
undefined
خانه ملت - به اعتقاد سورنا ستاری معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری، پیام رسان های داخلی تا پیام رسان های تراز اول جهان فاصله دارند، اما توسعه زیست بوم نوآوری و نقش آفرینی بخش خصوصی در توسعه استارت آپ های این حوزه می تواند به ایجاد یک پیام رسان ایرانی توانمند منجر شود.
ستاری در باره حرکت استارت آپ ها و شرکت های دانش بنیان فعال در حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات گفت: فارغ التحصیلان دانشگاهی و جوانان خلاق کشور مهم ترین زیرساخت توسعه اقتصاد دانش بنیان ایجاد زیست بوم فناوری و نوآوری می تواند زمینه توسعه و رونق کار آنان را فراهم کند.
وی درباره توانایی و ظرفیت پیام رسان ها و شبکه های اجتماعی داخلی، گفت: قطعا پیام رسان های داخلی از نظر کیفیت کاری در شرایط کنونی برای رقابت با پیام رسان های تراز اول  دنیا 7 شبکه اجتماعی اصلی جهان فاصله دارند اما ایجاد یک پیام رسان ایرانی توانمند و رقابت پذیر، با حمایت بخش خصوصی از استارت آپ های این حوزه محقق می شود.
ستاری افزود: پیام رسان های داخلی توانایی پیشرفت بسیاری دارند و در صورتیکه به آنها فرصت رشد و شکوفایی داده شود، می توانند نیاز جامعه مخاطب ایرانی را رفع کنند.
معاون علمی و فناوری رییس جمهوری گفت: آقای جهرمی وزیر ارتباطات و اطلاعات فناوری اقدامات لازم در زمینه رشد و شکوفایی پیام رسان های داخلی را انجام می دهند؛ ما بیشتر به دنبال کمک به شرکت های این حوزه هستیم تا این شرکت ها بتوانند اقدامات لازم را برای ایجاد تکنولوژی و زیرساخت های لازم برای ارتقا پیام رسان های داخلی انجام دهند.وی درباره توانایی و ظرفیت پیام رسان های داخلی، گفت: قطعا کیفیت کار پیام رسان های داخلی قابل رقابت با پیام رسان های درجه یک دنیا نیست. 


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :