آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 237039
تاریخ انتشار : 22 فروردین 1397 12:20
تعداد بازدید : 240

رییس کنفدراسیون صادرات ایران:

کالای داخلی باید با کیفیت صادراتی تولید شود

رییس کنفدراسیون صادرات ایران گفت: حمایت از کالای ایرانی به گونه ای مطرح می شود که گویا کالای تولید داخل قرار است فقط در داخل مصرف شود و کمتر به صادرات و حمایت از کالاهای تولید داخل با محوریت صادرات پرداخته می شود.

undefined
فارس - محمد لاهوتی با بیان اینکه مخاطب حمایت از کالای ایرانی سه گروه هستند، گفت: دولت و به معنای عام حاکمیت اولین مخاطب شعار سال با عنوان نامگذاری از کالای ایرانی است و گروه دوم فعالان اقتصادی و تولیدکنندگان است که این گروه های افزایش بهره وری به جامعه باید اطمینان دهند که کالای تولیدی آنها با کیفیت و رقابتی است. عضو کنفدراسیون اتاق بازرگانی تهران با بیان اینکه مخاطب سوم شعار امسال مصرف کنندگان هستند، افزود: این گروه با حمایت از تولید داخلی و کمک به اشتغال جوانان نقش آفرینی می کند.
وی با بیان اینکه بحث حمایت از کالای ایرانی به گونه ای مطرح می شود که گویا کالای تولید داخل فقط قرار است در داخل مصرف شود، گفت: در این بحث کمتر به صادرات و حمایت از کالاهای تولید داخل با محوریت صادرات پرداخته می شود. 
لاهوتی افزود: این در حالی است که ابلاغیه اقتصاد مقاومتی تولید درون زا و برونگر را دنبال می کند.
وی افزود: در صورتیکه واحدهای تولید داخلی به سطح استاندارد تولید برسند، این میزان تولید در داخل تقاضا نخواهد داشت و مشکلاتی مانند رکود، تشدید می شود. 


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :