آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 23733
تاریخ انتشار : 13 اسفند 1391 10:27
تعداد بازدید : 2190

اجرای طرح دانش آموز «فن یار» در مدارس هوشمند

رییس مرکز آمار، فناوری اطلاعات و ارتباطات وزارت آموزش و پرورش، جلب مشارکت دانش آموزان در توسعه مدارس هوشمند را هدف اجرای طرح دانش آموز «فن یار» خواند.

ایسنا- یوسف نوری با اعلام اینکه شیوه‌نامه طرح دانش‌آموزان «فن یار» در دی ماه سال جاری توسط مرکز آمار، فناوری اطلاعات و ارتباطات آموزش و پرورش تدوین و به مدارس کشور ابلاغ شده است، گفت: شکوفایی استعدادهای دانش‌آموزان و پرورش نسل توانمند جامعه اطلاعاتی، ترویج فرهنگ استفاده مفید و مناسب از فناوری اطلاعات و ارتباطات،‌ آگاه‌سازی دانش‌آموزان در خصوص قابلیت فضای مجازی و شیوه‌های حفظ سلامت و ایمنی در آنان، یاری دادن به معلمان و کادر مدرسه برای استفاده بهینه از فناوری اطلاعات و توسعه هوشمندسازی مدارس، تقویت احساس مسوولیت دانش‌آموزان در نگهداری از تجهیزات فناورانه مدارس هوشمند و استفاده درست از آنها و غیره از جمله ضروریات اجرای این طرح است.
وی درباره اهداف اجرای این طرح گفت: توسعه بیشتر و بهتر طرح ملی هوشمندسازی مدارس‌،‌ افزایش تعهد و مسوولیت‌پذیری، خودباوری و اعتماد به نفس دانش‌آموزان برای مشارکت در فرآیندهای اجرایی مدرسه و آماده‌سازی آنان برای پذیرفتن مسوولیت‌های آتی،‌ استفاده از توان و ظرفیت عظیم دانش‌آموزان مستعد و علاقه‌مند در پشتیبانی امور مرتبط با فناوری اطلاعات و ارتباطات در مدارس هوشمند،‌ تلاش برای ارتقای کیفیت آموزش‌های مبتنی بر فناوری اطلاعات در مدارس هوشمند با کمک دانش‌آموزان خلاق و مستعد ( در نقش همیار معلم)، شکل‌دهی الگوی رفتاری شایسته برای حضور در فضای مجازی در میان دانش‌آموزان و... از جمله اهداف این طرح است.
نوری در پایان گفت: طرح دانش‌آموزان فن یار، توسط معاونت پرورشی و فرهنگی ‌در قالب یکی از 15 عنوان طرح «یاران مدرسه» گنجانده شده و توسعه آن در همه مدارس کشور در دست پیگیری است.
گفتنی است، مراسم آغاز به کار دانش‌آموزان «فن یار» با حضور رییس مرکز آمار، فناوری اطلاعات و ارتباطات وزارت آموزش و پرورش و جمعی از مسوولان ادارات کل و مناطق شهرستان‌های تهران در مجتمع آموزشی ام‌البنین شهرستان اسلامشهر برگزار و کارت این طرح به دانش‌آموزان منتخب دوره‌های ابتدایی و متوسطه اهدا شد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :