آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 23821

خط و نشان هوآوی برای اپل و سامسونگ

موبنا- شرکت چینی هوآوی ادعا می‌کند که به زودی جگایگاه اپل و سامسونگ را می‌گیرد و رتبه شماره یک را به خود اختصاص می‌دهد.

شرکت هوآوی که به ارایه سرویس‌های شبکه معروف است قصد دارد سهم خود را با ارایه گوشی‌های ارزان‌قیمت افزایش دهد و بخش بزرگی از بازار را به خود اختصاص دهد.
مدیر اجرایی هوآوی در مصاحبه‌ای با تلگراف اعلام کرده که این شرکت می‌تواند جایگاه اپل و سامسونگ را برباید و جایگاه برتر را به خود اختصاص دهد و تا پنج سال آینده این اتفاق خواهد افتاد.

به گفته وی، تا پنج سال پیش اپل خیلی بزرگ‌ نبود و سامسونگ هم جایگاه خوبی در بازار نداشت، بنابراین تا پنج سال آینده عنوان شماره یک از آن هوآوی خواهد شد.

این شرکت در طول سه ماهه آخر سال 2012 توانست جایگاه سوم را در بازار به خود اختصاص دهد. بنابراین هوآوی برنامه‌ریزی کرده تا پایان سال جایگاه آی‌فون را به دست بیاورد و با عرضه گوشی‌های مبتنی بر آندروید و همچنین ویندوز فون هشت بتواند بعد از سامسونگ جایگاه دوم جدول را به خود اختصاص دهد.

شرکت فناوری هوآوی یک شرکت چند ملیتی در زمینه شبکه‌های کامپیوتری و ارتباطات است.

دفتر اصلی این شرکت در شهر شن‌ژن چین قرار دارد. هوآوی بزرگ‌ترین شرکت ارایه کننده سرویس‌های تلفن همراه پس از پیشی گرفتن از اریکسون در سال 2012 در جهان است.

هوآوی بیش از 140 هزار کارمند در سراسر دنیا دارد که حدود 46 درصد در بخش تحقیق و توسعه فعالیت می‌کنند. این شرکت حدود 20 موسسه تحقیق و توسعه در کشورهای چین، ایالات متحده، آلمان، سوئد، هند، روسیه و ترکیه دارد و در سال 2011 در حدود 3.74 میلیارد دلار در تحقیق و توسعه سرمایه گذاری کرد.

در سال 2010 هوآوی سود 3.7 میلیارد دلار را ثبت کرد. محصولات و خدماتش در 140 کشور به کار گرفته شده و در حال حاضر 45 شرکت از 50 شرکت اپراتور مخابراتی بزرگ جهان از تجهیزات هواوی استفاده می‌کنند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :