fanavaran
آخرین اخبار
   
  کد خبر : 23830
  تاریخ انتشار : 15 اسفند 1391 9:31
  تعداد بازدید : 753

  آمادگی دانشکده پیراپزشکی تهران برای ارایه آموزش " پزشکی از راه دور"

  معاون بین الملل دانشکده پیراپزشکی دانشگاه علوم پزشکی تهران با بیان اینکه در ایران فعالیت ها و برنامه ها در راستای پزشکی از راه دور به تازگی به راه افتاده است، افزود: برای پیشرفت در این بخش ضمن آموزش نیاز به نرم افزارهای تجهیزات و با قدرت انتقال بالاست که کشور ما در ابتدای راه است.

  فناوران- دکتر مینو شهیدی گفت: در نمایشگاه نوآوری دانشگاه علوم پزشکی تهران کانون‌های متعددی وجود دارد که یکی از آنها کانون سلامت از راه دور است که در حال حاضر مراکز تحقیقاتی، دانشکده‌ها و دو بیمارستان از جمله بیمارستان فیروزگر و امیرعلم در حال راه‌اندازی کانون سلامت از راه دور هستند.
  وی افزود: دانشکده پیراپزشکی دانشگاه علوم پزشکی تهران بخش آموزش پزشکی از راه دور را برای پزشک، بیمار و پرستار و همه کسانی که در سیستم سلامت درگیر هستند و می‌توانند آموزش‌های لازم را ببینند مهیا کرده است.
  وی با بیان اینکه نرم‌افزارها و تجهیزات پیشرفته‌ای نظیر موبایل با قابلیت انتقال اطلاعات بالا و اینترنت پرسرعت برای راه‌اندازی سلامت از راه دور نیاز است گفت: با تکمیل امکانات و تصحیح ساختار امکان درمان تشخیص و آموزش از راه دور برای بیماران فراهم می‌شود.
  وی با بیان اینکه پزشکان حاذق نمی توانند در مناطق محروم حضور پیدا کنند افزود: از جمله امکاناتی که پزشکی از راه دور در اختیار بیماران مناطق دور افتاده می‌گذارد این است که بدون جابه‌جایی می‌توانند با پزشکان و مراکز درمانی معتبر در ارتباط باشند و مراحل درمان را از آن طریق طی کنند.
  شهیدی با بیان اینکه در کشور‌های پیشرفته و مدرن اعمال جراحی از طریق کنترل پزشک از راه دور و توسط روبات انجام می‌شود گفت: در ایران هنوز در ابتدای راه پزشکی از راه دور هستیم و در حال حاضر برنامه‌هایی آموزشی و تشخیص بیماری از راه دور را دنبال می‌کنیم و بقیه مراحل این سیستم با شرایط فعلی در کشور امکان‌پذیر نیست.


  نظر شما  نمایش غیر عمومی
  تصویر امنیتی :