آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 23831
تاریخ انتشار : 15 اسفند 1391 9:33
تعداد بازدید : 1084

طراحی سیستم اتوماسیون شبکه توزیع برق در کرمانشاه

متخصصان شرکت توزیع نیروی برق کرمانشاه موفق به طراحی سیستم اتوماسیون شبکه توزیع برق با توانایی خبررسانی از محل ایجاد مشکل در شبکه شدند.

 

ایسنا- جواد رضایی سیاه بیدی، مجری طرح با بیان اینکه سیستم توزیع انرژی الکتریکی از ابتدای تولید تاکنون به طور پیوسته در حال توسعه و پیشرفت بوده است، گفت: از آنجا که سیستم‌های انرژی الکتریکی از نظر اندازه، تکنولوژی و قیمت به بزرگ‌ترین سیستم‌های ساخت بشر تبدیل شده‌اند، بهره‌برداری بهینه از آنها اهمیت یافته است که با طراحی سیستم اتوماسیون شبکه توزیع برق مشکل پایداری سیستم‌های قدرت را به نحوی مناسب حل کرده‌ایم.
وی افزود: در این سیستم پس از بروز خطا، حسگرهای تشخیص خطا، محل خطا و نوع آن را به رایانه مرکز خبررسانی می کند و به اپراتور اطلاع می‌دهد. بعد از بررسی اپراتور در صورت صحت خطا، اقدامات لازم برای مشکل در کوتاه‌ترین زمان انجام می‌گیرد.
به گفته وی، اطلاع سریع از خطا و مشکل ایجاد شده در سیستم برق‌رسانی و محل دقیق مشکل از مهم‌ترین مزایای این طرح است.
رضایی سیاه‌بیدی گفت: ‌این سیستم در حدود 19 پارامتر نظیر ولتاژ، شدت جریان و غیره را بررسی می‌کند. اطلاعات پست‌های برق، سکسیونرها و بریکه‌ها به صورت برخط در مرکز دیسپاچینگ قابل کنترل و مانیتور است و به صورت آنلاین برای افرادی که سیستم را کنترل می‌کنند نمایش داده
 می‌شود.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :