آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 23838
تاریخ انتشار : 15 اسفند 1391 10:11
تعداد بازدید : 647

نامی: مانع گرانی شدید خدمات مخابراتی شدم

به گفته وزیر ارتباطات ارتباطات و فناوری اطلاعات، با توجه به تغییر فناوری و گسترش آن در سطح جامعه تعرفه های خدماتی در این بخش باید با توجه به تغییر نرخ ارز کاهش پیدا کند.

خبرگزاری فارس- محمد حسن نامی وزیر ارتباطات یک‌شنبه شب در پاسخ به سوال مرتضی حیدری مجری برنامه پایش در خصوص تعرفه‌های مخابراتی در سال آینده گفت: از افزایش شدید نرخ خدمات مخابرات جلوگیری کرده‌ام.
وی افزود: قیمت کنونی پست، پهنای باند و همچنین سایر اپراتورها قیمت سال 90 است، یعنی مبنای این قیمت‌ها با ارز سال 90 است. همکاران پیشنهاد افزایش قیمت باند اینترنت را داده‌اند که من این را نپذیرفتم و دستور دادم که نه تنها قیمت جدید اعمال نشود بلکه قیمت‌های فعلی نیز کاهش یابد و به این صورت جلوی افزایش قیمت اینترنت را گرفتیم.
وی گفت: در موضوع تلفن ثابت، به دلیل اینکه اپراتورهای ما شرکت‌های خصوصی هستند وزارت ارتباطات نمی‌تواند مستقیم دخالت کند، ولی سازمان تنظیم مقررات به آنها دستور داده است که کاهش قیمت داشته باشند.
وزیر ارتباطات گفت: ‌من معتقدم که هر چه شبکه ما گسترش پیدا بکند، قیمت‌ها کاهش می‌یابد. این در مورد فناوری جدید نیز صادق است، یعنی هر چه فناوری جدید گسترده‌تر شود باید قیمت آن کاهش یابد.
نامی افزود: در مورد خدمات پستی تا جایی که مقدور بود قیمت‌ها را کاهش دادیم. در 15 خرداد سال آینده نشستی داریم و قطعا قیمت‌ها کمتر خواهد شد، هر چه دلار نوسان داشته باشد، این قیمت‌ها باید کمتر شود.
کاهش قیمت خدمات ICT در دستور کار وزارت ارتباطات قرار گرفت
وزیر ارتباطات همچنین در مراسم افتتاح پروژه‌های مخابراتی در شهر کاشان گفت:‌ فناوری اطلاعات و ارتباطات به عنوان یک صنعت پیشران و افزایش دهنده قدرت و ثروت ملی، تاثیر زیادی در بخش‌های مختلف دارد.
نامی گفت: پیشرفت این حوزه خیلی سریع است همین امر موجب فراهم شدن زمینه دسترسی تمام اقشار مردم به این فناوری می‌شود.
وی در خصوص تعرفه‌های حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات افزود: در راستای فراهم آمدن شرایط دسترسی تمامی اقشار مردم به خدمات حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات، کاهش تعرفه خدمات در بخش‌های مختلف در دستور کار این وزارتخانه قرار دارد که تاکنون پیشرفت‌های خوبی نیز داشته است.
وی با اشاره به جایگاه مخابراتی شهرستان کاشان گفت: در این شهرستان بیش از 14 هزار پورت منصوبه دارد و تمامی شهرها تحت پوشش این شبکه هستند و این موضوع آمادگی این شهرستان برای بسط و توسعه خدمات الکترونیکی را نشان می‌دهد.
وی گفت: از سوی دیگر این شهرستان حدود 140 هزار مشترک تلفن همراه دارد که این موضوع حاکی از آن است که استفاده از این فناوری جایگاه ویژه‌ای در کاشان دارد.
دکتر نامی با بیان اینکه ضریب نفوذ تلفن ثابت در این شهرستان 46 درصد است، گفت: شهرستان کاشان بیش از 192 هزار شماره تلفن منصوبه دارد که از این تعداد بیش از 153 هزار مشغول به کار هستند و این موضوع نشان‌گر واگذاری به روز این نوع از تلفن در این شهرستان است.
وی با اشاره به مراکز فناوری و رشد این شهرستان افزود: در حال حاضر بیش از 60 واحد فناوری و مرکز رشد  فعالیت می‌کنند که این موضوع بیانگر تلاش متخصصان و نخبگان در راستای اعتلای کشور در حوزه‌های مختلف از جمله ارتباطات و فناوری اطلاعات است.
در پایان مراسم پروژه‌های مخابراتی شهرستان کاشان با ارزشی بالغ بر 45 میلیارد ریال مورد بهره‌برداری قرار گرفت.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :