آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 23848
تاریخ انتشار : 15 اسفند 1391 10:48
تعداد بازدید : 554

آل‌اسحاق و صافدل تفاهم کردند

همکاری های مشترک اتاق تهران و سازمان توسعه تجارت

ظرفیت های فراوانی در بخش خصوصی و همچنین بخش های دولتی وجود دارد که می تواند برای توسعه تجارت خارجی و همکاری های مشترک موثر واقع شود.

روابط عمومی سازمان توسعه تجارت- معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت در دیدار با یحیی آل‌اسحاق رییس اتاق صنایع، معادن، بازرگانی و کشاورزی تهران با اشاره به جایگاه ارزشمند این اتاق و ظرفیت‌های موجود آن برای توسعه فعالیت‌های اقتصادی گفت: همراهی بخش خصوصی و دولتی و بهره‌گیری از تمام فرصت‌ها و توانمندی‌ها تنها راه مقابله با مشکلات و توسعه تجارت خارجی کشور است.
حمید صافدل به سابقه این همکاری‌ها و تنظیم منشور همکاری سازمان و اتاق اشاره کرد و افزود: زمینه‌های فراوانی در حوزه آموزش، پژوهش، بازاریابی و همچنین تنظیم تفاهم‌نامه‌ها برای ایجاد همکاری‌های مشترک وجود دارد.
رییس کل سازمان توسعه تجارت ایران از این اقدامات به عنوان راه‌های تسهیل تجارت نام برد و افزود: بخش خصوصی با تعصب و جدیت قابل ملاحظه‌ای برای توسعه اقتصاد کشور تلاش می‌کند و آمادگی داریم برای حمایت از این فعالیت‌ها هماهنگی بیشتری در تنظیم سیاست‌ها و اجرای برنامه‌های کلان حوزه تجارت خارجی کشور داشته باشیم.
در ادامه این دیدار آل‌اسحاق از آمادگی کامل اتاق تهران برای همکاری‌های مشترک خبر داد و گفت: سرنوشت تجارت خارجی و همچنین اقتصاد کشور در گرو هماهنگی و همدلی فعالان اقتصادی از یک طرف و سیاست‌گذاران از طرف دیگر است.
رییس اتاق صنایع، معادن، بازرگانی و کشاورزی تهران افزود: جنس اقتصاد تعاملی است و ذات اقتصاد بر تعامل استوار است.
آل‌اسحاق افزود: اگر وظایف اقتصادی در بخش دولتی و بخش خصوصی به خوبی انجام شود بهترین مدل اقتصاد به وجود می‌آید.
وی بر آمادگی این اتاق برای همکاری‌های مشترک با سازمان توسعه تجارت ایران در زمینه‌های مختلف تاکید کرد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :