آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 2388
تاریخ انتشار : 3 آبان 1390 9:14
تعداد بازدید : 536

مطالعه سرویس های نسل چهارم تلفن همراه در دستور كار رگولاتوری

بررسی فناوری LTE در سرویس های نسل چهارم تلفن همراه كه در دنیا مطرح است، جزو برنامه ها و مطالعات سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی كشور قرار دارد.

سیتنا- حسین فلاح جوشقانی، مدیركل دفتر بررسی‌های فنی و اقتصادی سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی با بیان این مطلب گفت: فناوری LTE به باند فركانسی نیاز دارد كه كارهایی برای تخلیه باند فركانسی برای این منظور و پیاده‌سازی این فناوری انجام شده و در حال انجام است.
وی عنوان كرد: بررسی و مطالعه سرویس‌های نسل چهارم تلفن همراه نیز از دیگر مواردی است كه در دست بررسی و مطالعه است كه نتایج آن بعد از جمع‌آوری و تصمیم‌گیری به كمیسیون تنظیم مقررات و ارتباطات ارجاع داده می‌شود.
فلاح جوشقانی گفت: در حال حاضر اپراتورهای اول و دوم تلفن همراه نسل 75/2 تلفن همراه را ارایه می‌دهند و اپراتور سوم نیز قرار است سرویس‌های نسل سوم را ارایه دهد و ممكن است اپراتور جدیدی نسل چهارم تلفن همراه را ارایه دهد كه این موضوعات در دست بررسی است.
مدیركل دفتر بررسی‌های فنی و اقتصادی افزود: از ابتدای امسال كارها و اقدامات لازم برای این منظور در دست انجام است.
گفتنی است ارایه فناوری LTE به رونق خدماتی مانند تلویزیون همراه و دیگر سرویس‌های چند رسانه‌‌ای برروی گوشی‌های تلفن همراه منجر شده است؛ بعد از گذشت مدتی طراحان فناوری LTE با ارتقای آن فناوری تازه‌ای موسوم به LTE Advanced یا Long-term-evolution) Advanced) را ابداع كرده‌اند.
این فناوری كه با استانداردهای مصوب خدمات نسل چهارم تلفن همراه انطباق و سازگاری كامل داشت، در پاییز سال 2009 تكمیل شد و انتظار می‌رود استفاده عمومی از آن در سال 2012 آغاز شود.
طراحان این فناوری مدعی هستند كه قصد دارند سرعت تبادل دیتا با استفاده از LTE Advanced را حتی از استانداردهای مصوب اتحادیه بین‌المللی مخابرات نیز فراتر ببرند. باید توجه داشت كه این فناوری با اصلاح شبكه‌های LTE برروی همان شبكه‌ها قابل استفاده و به‌كارگیری است و لذا استفاده از آن مستلزم صرف هزینه‌های كمتر برای به‌روزرسانی است.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :