آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 238838
تاریخ انتشار : 25 اردیبهشت 1397 10:43
تعداد بازدید : 339

رییس انجمن واردکنندگان موبایل:

هیچ ارز دولتی به واردکنندگان موبایل نداده اند

رییس انجمن واردکنندگان موبایل اعلام کرد که تا به امروز هیچگونه ارز دولتی به واردکنندگان تلفن همراه، تبلت و لوازم جانبی اختصاص پیدا نکرده است.


فناوران - محمود صفار درباره وضعیت تخصیص ارز به واردکنندگان تلفن همراه گفت: با وجود وعده ها مبنی بر اینکه به هر نوع کالایی برای واردات قرار است دلار دولتی با قیمت 4200 تومان تخصیص پیدا کند اما تا به امروز هیچگونه ارز دولتی به واردکنندگان تلفن همراه، تبلت و لوازم جانبی اختصاص پیدا نکرده و همین مساله باعث شده تا ثبت سفارشی انجام نشود که مشکلات بزرگی را در بازار ایجاد کرده است.
رییس انجمن واردکنندگان موبایل، تبلت و لوازم جانبی ادامه داد: از ابتدای سال 97 تا به امروز هیچگونه ثبت سفارشی برای واردات موبایل انجام نشده و همین مساله باعث شده تا علاوه بر وارد نشدن محصولات جدید، میزان موجودی کالاهای فعلی در بازار کاهش و در نهایت قیمت ها به صورت محسوسی افزایش پیدا کند که نگرانی های زیادی را از نظر وضعیت خرید مردم به دنبال داشته است.
وی تاکید کرد: در حال حاضر، تلفن همراه 30 تا 50 درصد افزایش قیمت داشته اما مردم باید بدانند که اگر وضعیت با همین روال ادامه پیدا کند موبایل و تبلت مانند بسیاری از کالاهای دیگر با افزایش قیمت مواجه خواهد شد چرا که برخی مسوولان هنوز فکر می کنند که موبایل و کالای فناوری اطلاعات یک کالای لوکس است در حالیکه در دنیا کالای مصرفی محسوب می شود.
صفار با بیان اینکه صنف موبایل در حال نابودی است، تصریح کرد: انجمن وارد کنندگان، با بانک مرکزی و ستاد مبارزه با قاچاق کالا جلساتی را داشته اما هیچ کاری به صورت اجرایی انجام نشده است.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :