آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 238840
تاریخ انتشار : 25 اردیبهشت 1397 10:46
تعداد بازدید : 367

تیم کوک در دانشگاه دوک: بی باک باشید

تیم کوک، مدیرعامل اپل که روز یکشنبه گذشته به دانشگاه دوک آمریکا به منظور سخنرانی برای دانشجویان این دانشگاه رفته بود، با یادآوری خاطراتی از استیو جابز، آنها را تشویق کرد که بی باک و بدون ترس با چالش های پیش روی جهان مواجه شوند.


Mashable- تیم کوک از افرادی که تازه از دانشگاه فارغ التحصیل شده اند خواست برای مواجهه و حل چالش هایی که همه مردم جهان با آن دست و پنجه نرم می کنند، تمام تلاش خود را بکنند و از سوی دیگر مطمئن باشند که می توانند از فناوری ها برای رفع مشکلات بهره ببرند. در واقع، کوک معتقد است که فناوری ها به افراد قدرت می دهد که با تمام چالش های جهان روبه رو شوند. 
از نظر وی، مشکلات جهانی تقسیم بندی های سیاسی، تغییر آب و هوا و نابرابری اجتماعی هستند، ولی معتقد است که باید دانشجویان و فارغ التحصیلان با قدرت و توانایی و بی باکی برای حل این چالش ها تلاش کنند. 
او خطاب به دانشجویان و فارغ التحصیلان گفت: شما به اندازه کافی قدرت دارید تا مشکلات را حل کنید. هیچ نسلی از انسان ها تاکنون به اندازه شما قدرت نداشته است و هیچ نسلی تاکنون شانس این را نداشته که با سرعت شما همه چیز را تغییر دهد. 
مدیرعامل اپل بر این باور است که پیشرفت با کمک فناوری سرعت چشم گیری یافته است و هر فردی ابزار، پتانسیل و قدرت ساختن یک جهان بهتر را پیدا کرده است. اینها بهترین دلیل برای زندگی در این برهه زمانی است.
 متفاوت بیندیشید
تیم کوک از فارغ التحصیلان خواست فکرشان را بازتر کنند و راضی و قانع به وضع موجود و جهان کنونی نباشند. کوک همچنین از آنها خواست به تلقین و باور قدیمی اپل که بارها در تبلیغاتاش نیز استفاده شده عمل کنند: با جهان کنونی که به ارث بردید، موافق نباشید. هیچ چالش بزرگی حل نشده است و هیچ بهبود و توسعه پایداری رخ نداده است مگر اینکه مردم جرات انجام کاری متفاوت را پیدا کرده باشند و متفاوت بیندیشند.
 دنیا را به مکانی بهتر تبدیل کنید
مدیرعامل اپل به فارغ التحصیلان گفت که در ابتدای راه زندگی هستند و باید به فکر ایجاد تغییرات مثبت باشند. آنها آموزش دیده انند، سخت تلاش کرده اند و فرصت هایی در اختیار دارند که تنها افراد کمی در دنیا شانس به دست آوردن شان را دارند. آنها فرصت های منحصر به فردی در اختیار دارند؛ بنابراین باید روش های منحصر به فردی هم برای زندگی خلق کنند.
 بی باک باشید
تیم کوک دانشجویان را به بی باکی و نترسی دعوت کرد و گفت که جوانان باید بی باک و بی پروایی باشند تا قدم اول را بردارند. این بی باکی به آنها کمک می کند که نه تنها بهتر زندگی کنند، بلکه جسارت بهبود کیفیت زندگی دیگران هم به آنها می دهد.  وی گفت: بی باک بودن اولین گام است. حتی اگر نمی دانید این بی باک شما را به کجا خواهد کشانید. بی باکی شما را به سوی اهداف بزرگتر می کشاند و مشوق شما برای حرکت به جلو است. به شما شخصیتی می دهد که بتوانید با دیگران مخالفت کنید و اهداف خودتان را دنبال کنید.  گفتنی است که تیم کوک در این سخنرانی درباره چالش های مختلف جهان کنونی از جمله حریم خصوصی کاربران صحبت کرد و از مردم به دلیل از دست دادن حق حریم خصوصی شان توسط برخی از شرکت های فناوری عذرخواهی کرد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :