آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 238866
تاریخ انتشار : 25 اردیبهشت 1397 11:54
تعداد بازدید : 222

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت:

740 هزار میلیارد ریال تسهیلات به صنایع پرداخت می شود

معاون وزیر و مدیر عامل سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران از پرداخت 740 هزار میلیارد ریال تسهیلات از محل تبصره 18 در سال 1397 به همه صنایع در قالب نوسازی، بازسازی، ایجادی و سرمایه در گردش خبر داد.


ایرنا - صادق نجفی گفت: بخشی از اعتبار این تسهیلات از سوی بانک ها تامین می شود و سایر مبلغ نیز در بودجه پیش بینی شده است. 
وی افزود: یک میلیارد و 500 میلیون دلار نیز برای صنایع شهرهای زیر 10 هزار نفر و نواحی روستایی در سال جاری پرداخت می شود که این تسهیلات با کارمزد چهار و 6 درصد با سرمایه در گردش 10 درصد قابل پرداخت خواهد بود.  معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت بیان کرد: 13 هزار میلیارد ریال نیز در تبصره 6 قانون بودجه سال جاری برای صادرات واحدهای تولیدی صادرات محور در نظر گرفته شده است. 
وی با بیان اینکه 92 درصد از واحدهای تولیدی کشور را صنایع کوچک تشکیل می دهند، از واگذاری زمین و امکانات برای کارآفرینان و به خصوص دانش بنیان ها خبر داد و گفت: قرار است پنج درصد از آنان تسهیلاتی در قسط های 60 ماهه و با مشوق های خاص دریافت کنند. 
نجفی همچنین به واگذاری اختیارها به مدیران استانی پرداخت و گفت: با این اقدام بیش از 40 درصد مشکلات شهرک ها و ناحیه های صنعتی برطرف می شود و طرح راستی آزمایی صنایع نیز برای برنامه ریزی و داشتن سند توسعه صنعت در کشور تا پایان تیرماه 1397 انجام خواهد شد. 


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :