آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 238872
تاریخ انتشار : 25 اردیبهشت 1397 12:12
تعداد بازدید : 506

بهترین صفحه نمایش های کم حاشیه نسل جدید

صفحه نمایش های FullView یا همان کم حاشیه با نسبت جدید ابعاد تصاویر، به گرایشی مهم و جدی در حوزه گوشی های هوشمند تبدیل شده اند. گوشی های بهره مند از این نوع صفحه نمایش ها به سرعت در حال پدیدار شدن در بازار هستند و تقریباً تمامی شرکت های مطرح، عرضه این محصولات را آغاز کرده اند.


فناوران - در میان شرکت های حاضر در بازار تولید گوشی، طراحی ها ممکن است از یک گوشی به گوشی دیگر، متفاوت باشند. با این تفاسیر، صفحه نمایش های FullView چه مزایایی دارند و بهترین گزینه از نظر عملکرد کلی کدام است؟
موفقیت در جزییات نهفته است. ارزش یک گوشی هوشمند، معمولاً در رعایت دقت، آن هم با جزییات کامل در فرایند ساخت، نهفته است. بنابراین، محصولی که توجه کافی به طراحی و ساخت آن نشده باشد به ندرت دارای کیفیت خوبی خواهد بود. طراحی یک گوشی هوشمند برپایه صفحه نمایش FullView، به طور کلی نیازمندی های سطح بالایی دارد. با تمرکز روی جزییات خاص، کاربران می توانند مشخص کنند که کدام گوشی هوشمند با صفحه نمایش FullView بهترین گزینه برای آن ها خواهد بود.
به عنوان مثال، ابعاد ناچ یا همان بریدگی حاشیه بالای صفحه نمایش، فاکتوری حیاتی برای یک گوشی هوشمند با صفحه نمایش FullView به حساب می آید. اگرچه کاهش ابعاد ناچ یا حذف آن به طور کامل، در میان گرایش های برتر فعلی بازار است اما این راهکار می تواند چالش های طراحی سختی را به همراه داشته باشد. دلیل این امر آن است که طراحی ناچ به تمامی ابعاد و جنبه های گوشی هوشمند مربوط است. هوواوی بر چالش های صنعتی بی شماری فائق آمده تا به یک ناچ باریک برسد و به طور ویژه، Nova 3e از ناچی بهره می برد که با دقت بسیار بالایی طراحی شده است. 
به منظور افزایش مساحت صفحه نمایش و به دست آوردن نسبت صفحه نمایش به بدنه ای متناسب با طراحی گرد گوشه ها، Nova 3e از گوشه های گرد در هر چهار سمت فضای صفحه نمایش و همچنین در اطراف لبه های ناچ بهره مند شده است. یکی از چالش های منتج شده، چگونگی حذف ناچ در پیکسل های واقع در گوشه های گرد صفحه نمایش بوده و همیشه آرایه پیکسل ها در گوشه ها سعی در ساختار تیز و مستطیلی شکل کردن کل صفحه نمایش دارند. در نتیجه، اگر پیکسل ها در گوشه های صفحه نمایش به صورت انحنادار سازمان دهی شده باشند، گوشه های گرد، ناچی آشکار و پیشرفته در صفحه نمایش را در لبه های خود خواهند داشت.
به منظور بهبود زیبایی بصری ناچ و افزایش کیفیت کلی صفحه نمایش در بخش خمیدگی لبه ها، هوواوی راهکار فنی جدیدی را برای پوشش فیلم (Film Mask) طراحی کرده که در واقع نور با عبور از این پوشش ها، ساختار مورد نیاز صفحه نمایش را روی لایه های زیرین حساس به نور، در هنگام تولید برد های صفحه نمایش ایجاد می کند. در فرایند ایجاد لایه های پوشش فیلم رنگی، گوشه های گرد سمت ناچ، برای دست یابی به طیفی نسبتاً پیوسته از تاریک به روشن، با تنظیم میزان انتقال واحدهای نمایشگر مطابق با نواحی گوشه‎ ای و کناری آن، پردازش شده اند. به زبان ساده، این امر به یک حس ملایمت بصری در قسمت انحنای صفحه نمایش در بخش ناچ که در غیر این صورت، زاویه دار می شد؛ کمک کرده است تا در نتیجه این فرایند، افکتی نرم و پیوسته در گوشه های گرد صفحه نمایش شاهد باشیم.
جدا از جزییات، لازم است تا ببینیم آیا سیستم عامل یک گوشی با جدیدترین طراحی FullView صفحه نمایش مطابقت دارد یا نه؟ در واقع بسیاری از شرکت های تولیدکننده همچنان باید سیستم عامل خود را با این طراحی مطابقت دهند زیرا این شرکت ها، فقط اولین گوشی های هوشمند خود را با صفحه نمایش FullView عرضه کرده و سازگاری سیستم عامل را رها کرده اند. بنابراین طیف زیادی از این گوشی های هوشمند در بحث مطابقت و سازگاری سیستم عامل با طراحی، مشکل دارند. از این سو، به منظور سازگاری هرچه بهتر سیستم عامل با Nova 3e، هواوی، رابط کاربری EMUI 8.0 را از پایه و با تمرکز روی تخصص سخت افزاریش برای دست یابی به عملکرد سطح بالا و بهینه، توسعه داده است. در نتیجه این امر، این گوشی هوشمند حتی تجربه بهتری را در بخش اپلیکیشن ها ارایه می دهد. با اضافه شدن جزییات مختلف طراحی به این ترکیب نرم افزاری، این محصول به گوشی هوشمندی متمایز و برجسته با بهره مندی از صفحه نمایش FullView تبدیل شده است. 
با توجه به افزایش تعداد گوشی های هوشمند مجهز به صفحه نمایش های FullView کم حاشیه در بازار، کاربران باید با دقت، گزینه های خود را در هنگام انتخاب بهترین محصول از میان آن ها، سبک و سنگین کنند. ارزیابی جزییات طراحی یک گوشی هوشمند و سیستم عامل آن می تواند به آن ها در تصمیم گیری کمک کند. درنظر داشته باشید که گوشی های هوشمند، نقشی که روز به روز بر اهمیت آن افزوده می شود در زندگی روزمره کاربران ایفا کرده و یک گوشی هوشمند فوق العاده با صفحه نمایش FullView به بهترین شکل ممکن نیازهای کاربران را برآورده خواهد 
کرد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :