آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 238923
تاریخ انتشار : 26 اردیبهشت 1397 11:47
تعداد بازدید : 401

کره جنوبی؛ یکه تاز دنیای آنلاین

در حالی که در بعضی از کشورها لود شدن یک تصویر یا فیلم دقیقه ها طول می کشد و حوصله بر است، مردم بعضی از کشورها مثل کره جنوبی با سرعت نور فیلم می بینند و کیمچی می خورند!


CNet- براساس گزارش اخیر ZDNet، کره جنوبی لقب دارنده پرسرعت ترین اینترنت کره زمین را به یدک می کشد و تازه قصد دارد سرعتش را از این هم بالاتر ببرد. شرکت SK Broadband یکی از ارایه دهنده اینترنت در این کشور است و هم اکنون پهنای باند 5/2 گیگابیت در ثانیه در اختیار مشترکان خود قرار می دهد. این شرکت قصد دارد تا نیمه دوم سال میلادی جاری سرعت اینترنتش را به پنج تا 10 گیگابیت در ثانیه برساند. 
با این حساب کره جنوبی که پیش تر از سوی برخی تحلیلگران، کشور اشباع شده از شبکه های بسیار سریع خوانده شده بود یک سر و گردن بالاتر از دیگر کشورهای دنیا قرار می گیرد و عملا هیچ کدام از کشورها از این نظر به گرد پایش هم نمی رسند. 
این در حالی است که به گزارش مرکز تحقیقات وضعیت اینترنت آکامای، متوسط سرعت اینترنت در آمریکا سال قبل برابر با 7/18 مگابیت بر ثانیه بود. از سوی دیگر انتشار این خبر در حالی است که دو ماه پیش مقامات کره جنوبی از عقد قرارداد با دو کنسرسیوم برای آغاز پروژه هایی خبر دادند که هدفشان ارایه اینترنت 10 گیگابیت بر ثانیه است.
مقامات کره جنوبی قصد دارند که ماه مارس آینده نسل پنجم شبکه های موبایلی را در این کشور راه اندازی و تجاری کنند و این در حالی است که اپراتور آمریکایی AT&T اعلام کرده است که تا پایان امسال میلادی این سرویس ها را در ده ها بازار جهانی ارایه کند. جالب است که یک شرکت قطری نیز چندی پیش مدعی شد که می خواهد نخستین شبکه نسل پنجم تجاری دنیا را راه اندازی کند. 
SK Broadband در این راستا اعلام کرده است که با کمک شبکه نوری غیرفعال گیگابیتی خود (GPON) می تواند اینترنتی با سرعت 5/52 گیگابیت در ثانیه را با یک کابل فراهم کند و تا 128 مشترک را میزبانی کند. 
در صورت اتصال دستگاه های مختلف به این شبکه (شامل موبایل، تبلت و اسپیکر مبتنی بر هوش مصنوعی) هر گجت می تواند به اینترنتی با سرعت یک گیگابیت بر ثانیه دسترسی پیدا کند هرچند سرعت متوسط در اختیار کاربران به طور معمول از رقم 833 مگابیت بر ثانیه فراتر نخواهد رفت.
پوشش این شبکه اینترنتی تازه در کره جنوبی هنوز به نصف حد مورد انتظار نرسیده با این حال SK Broadband امیدوار است که تا سال 2020 با سرمایه گذاری 933 میلیون دلاری روی این پروژه محدوده تحت پوشش خود را از 40 به 80 درصد برساند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :