آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 238948
تاریخ انتشار : 26 اردیبهشت 1397 12:46
تعداد بازدید : 309

باز کردن قفل با چهره در گوشیY7 Prime هوواوی

هوواوی اعلام کرد است که گوشی اقتصادی Y7 Prime از امکانی برخوردار است که می توان قفل گوشی را هم با تشثخیص چهره و هم اثر انگشت باز کرد.

فناوران - در ابتدا، رمزهای عبور ایجاد شد تا گوشی ها ایمن شوند. بعدها، اثرانگشت برای باز کردن دستگاه ارایه شد. این روش، باز کردن قفل گوشی را بسیار امن تر و آسان تر کرد. پس ازآن، گوشی های FullView Display با قیمت های مختلف در رده بندی متفاوت عرضه شدند نمایشگرهای بزرگتر و نسبت بالای صفحه نمایش به بدنه، باعث شد سنسور اثرانگشت به پشت دستگاه منتقل شود. 
این فناوری جدید در صفحه نمایش مقدمات یک راه جدید برای باز کردن قفل گوشی هوشمند شد که تعداد بیشتری از سازندگان گوشی های هوشمند به سمت این نوآوری کشیده شدند.  همانند اسکنر اثرانگشت و عنبیه، باز شدن قفل گوشی با تشخیص چهره کاربر نیز به عنوان یک روشی بیولوژیکی منحصر به فرد شناخته می شود. برخلاف گذرواژه ها، ویژگی های بیولوژیکی منحصربه فرد بوده و در طول زندگی ثابت است. استفاده از روش های بیولوژیکی می تواند سرعت باز شدن دستگاه را به مراتب افزایش دهد و راحتی بیشتری فراهم کند. 
نیمه دوم سال ۲۰۱۷، اپل آیفون X را معرفی کرد و برای اولین بار از Face ID به جای Touch ID استفاده کرد. 
این فرایند سرعت بیشتری دارد و کاربر می تواند تعامل بهتری با دستگاه داشته باشد. پس ازآن، شرکت های بیشتری از جمله هوواوی به سراغ این فناوری رفته و دستگاه هایی مانند P20، PORSCHE DESIGN ، Mate RS، و nova 3e  از روش تشخیص چهره برای باز کردن دستگاه استفاده کردند.
Y7 Prime 2018 یک استثنا در گوشی های Entry Level است که از هر دو فناوری تشخیص چهره و تشخصی اثر انگشت به صورت همزمان در یک گوشی بهره می برد. هوواوی اولین سازنده گوشی است که این فناوری های  جدید را به گوشی های اقتصادی خود آورده است. Y7 Prime 2018 به عنوان یک گوشی اقتصادی، از فناوری تشخیص چهره و سنسور اثرانگشت برای باز کردن قفل دستگاه استفاده می کند که احساس امنیت بیشتری را به کاربر القا می کند. 
از سوی دیگر، هوواوی حسگر اثرانگشت را در پشت دستگاه قرار داده است. صفحه نمایش ۵/۵ اینچ FullView در جلوی دستگاه به صورت کامل یکدست طراحی شده است. درنتیجه، کاربران می توانند از یک دید گسترده و لذتبخش استفاده کنند و درعین حال، از اثرانگشت برای باز کردن دستگاه استفاده کنند. از سوی دیگر، گوشی می تواند ویژگی های صورت کاربران را تشخیص دهد و بر اساس الگوریتم تشخیص چهره به صورت هوشمند، ردیابی کاربر را انجام دهد. این دستگاه می تواند با استفاده از قفل چهره کمتر از 900 میلی ثانیه باز شود، که تنها با لمس کلید پاور دستگاه فعال خواهد شد.
به صورت کلی ترکیب این دو مورد از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. بدین ترتیب کاربران با استفاده از اثرانگشت در پشت دستگاه و یا ویژگی های تشخیص چهره بنا بر تمایل خود می توانند قفل دستگاه را باز کنند. این دو فناوری یکدیگر را تکمیل می کنند و کاربران می توانند هر چیزی که دوست دارند بهراحتی انتخاب کنند.
گوشی های اقتصادی به مدت طولانی بدون هیچ ویژگی جدید و هیجان انگیزی دیده شده اند. Y7 Prime 2018 یک اتفاق جدید در گوشی های این سری است که با صفحه نمایش 99/5 اینچی بزرگ، دوربین عقب دوگانه،  فلاش خودکار، Android 8.0 EMUI و مهمتر از همه فناوری تشخیص چهره و سنسور اثرانگشت آن را به نسبت رقبا کاملاً متمایز کرده است.  


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :