آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 23952
تاریخ انتشار : 16 اسفند 1391 10:45
تعداد بازدید : 617

معاون رگولاتوری: با کاهش طول پالس و اجرای مصوبه شورای رقابت

مخابرات دوبار تلفن ثابت را گران کرده است

به گفته معاون رگولاتوری، قرار بود دستورالعمل کاهش طول پالس مکالمه شش ماه توسط مخابرات اجرا و سپس تاثیر این اقدام بر قیمت ها بررسی شود؛ اما مخابرات در حین اجرای این مصوبه، مجوز افزایش تعرفه شورای رقابت را نیز اجرا کرد.

خبرگزاری فارس- لطف‌الله سبوحی با بیان این مطلب گفت: در سال 91 کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات با توجه به ادله شرکت مخابرات ایران مبنی بر افزایش قیمت‌ تمام شده خدمات مخابراتی، با کاهش طول پالس مکالمه موافقت کرد.
معاون صدور پروانه و بررسی‌های فنی سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی گفت: به این ترتیب با کاهش طول پالس، مدت زمان مکالمات بر اساس تعداد پالس‌ها بیشتر شد و در نتیجه تعرفه‌ مکالمات درصدی افزایش یافت.وی افزود: در آن زمان مقرر شد تعرفه به مدت شش ماه اجرایی شود و پس از پایان شش ماه گزارش داده شود که این مصوبه چه تاثیری بر قیمت‌ها داشته است؛ زیرا همواره تغییر قیمت در رفتار ترافیکی مشترکان اثرگذار است.
سبوحی افزود: امروز و در حالی که بیش از شش ماه از اجرای مصوبه کمیسیون تنظیم مقررات برای کاهش طول پالس می‌گذرد، مشکلی که وجود دارد این است که شرکت مخابرات دستورالعمل شورای رقابت را برای افزایش تعرفه اجرا کرده است.
وی افزود: اکنون باید راه‌حل این موضوع را پیدا کنیم.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :