آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 23971

چاپگر سه بعدی شگفتی ساز

در حالی که گجت های متنوعی در نمایشگاه سبیت ارایه شده، یک چاپگر سه بعدی که می تواند اجسام جامد را از صفحه نمایش رایانه با استفاده از پلاستیک تولید کند، توجه شرکت کنندگان را جلب کرده است.

خبرگزاری مهر- چاپگر سه بعدی در CeBIT توسط شرکت آلمانی فابستر ساخته شده که ابتدا پلاستیک را آب می‌کند و از آن لایه‌های نازکی به ضخامت 88 میکرون یا 088/0 میلی‌متر تهیه می‌کند و پس از آن اجسام جامد فیزیکی را با جزییاتی دقیق ارایه می‌کند.
بر اساس توضیحات فابین گراپ مدیر این پروژه، این سیستم در حال حاضر تنها توسط شرکت‌های تجاری کوچک، معماری‌ها، طراحان و مهندسان مورد استفاده قرار می‌گیرد.
وی افزود: از نظر تئوری هیچ محدودیتی برای شکل جسم تولید شده توسط این چاپگر وجود ندارد اما ظرفیت این دستگاه که در CeBIT عرضه شده، نهایت 5/22 در 5/22 در 21 سانتی‌متر است.
با این دستگاه می‌توانید هر آنچه را که فکر می‌کنید بسازید. توانایی که به زودی به آن افزوده می‌شود تولید اجسام در چند رنگ مختلف و با چند ماده مختلف است. زمان چاپ شدن یک شی با شی دیگر متفاوت است اما این دستگاه طی یک ساعت می‌تواند یک بطری کوچک پلاستیکی را ارایه کند.
این دستگاه با قیمت دو هزار دلار به فروش می‌رسد اما براساس اظهارات مدیر پروژه هم‌زمان با ارتقای این فناوری قیمت آن کاهش خواهد یافت.
گراپ گفت: قسمت سرگرم‌کننده آن طراحی و ساخت اشیای مورد نظر هر کاربرد است، اگرچه می‌توان طرح‌های از پیش آماده شده را از اینترنت دانلود کرد.
نمایشگاه سبیت از دیروز آغاز شده و تا شنبه 19 اسفند ماه در شهر‌ هانور در شمال آلمان برپاست.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :