آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 23976

6/5 میلیارد دلار برای واحدهای تولیدی و صنعتی

تشکيل تحريم ها براي فعالان اقتصادي گرفتاري هاي زيادي را ايجاد کرد اما با بومي سازي تکنولوژي توانستيم به خوبي از اين تحريم ها عبور کنيم تا جايي که 65 درصد از تکنولوژي صنايع فولاد و سيمان بومي سازي شده است.

مسعود موحدی قائم مقام وزير صنعت و معدن با بیان این مطلب در خصوص تامين منابع و نقدينگي بخش توليد گفت: براي دو هزار و 470 واحد وام يک ميليارد توماني، براي دو هزار و 107 واحد تسهيلات یک تا پنج ميليارد توماني و براي 107 بنگاه بزرگ تسهيلات یکهزار و 200 ميليارد توماني در نظر گرفته شده است و در مجموع ما چهار هزار و 700 واحد صنعتي را براي دريافت 9 هزار و 250 ميليارد تومان تسهيلات به بانک‌هاي عامل معرفي کرده‌ايم.
موحدي با اشاره به در نظر گرفتن بودجه صيانت از توليد و ايجاد صندوق حمايت از توليد خاطر نشان کرد: در مجموع 140 ميليارد تومان تسهيلات در غالب بودجه صيانت و تسهيلات صندوق حمايت از توليد در اختيار واحدهاي توليدي و صنعتي کشور قرار مي‌گيرد.
وي در پايان از تخصيص 5/6 ميليارد دلار از منابع ارزي صندوق توسعه ملي به بانک‌هاي عامل خبر داد تا اين ميزان از منابع ارزي در اختيار واحدهاي توليدي و صنعتي قرار بگيرد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :