fanavaran
آخرین اخبار
   
  کد خبر : 24014
  تاریخ انتشار : 19 اسفند 1391 11:32
  تعداد بازدید : 435

  تا پایان سال در شاپرک عملی می شود

  ارایه ریزمبادلات پایانه های فروش برای فروشندگان

  مدیرکل فن آوری اطلاعات بانک مرکزی گفت: یکی از طرح های مهم ما در شاپرک که تا پایان سال اجرایی می شود ارایه ریزمبادلات (صورتحساب) پایانه های فروش برای فروشندگان است.

  ایسنا - ناصر حکیمی افزود: در حال حاضر در شاپرک در هفت مرحله این صورت حساب انجام می‌شود که بنا به درخواست فروشندگان برای دریافت ریز مبادلات این خدمت را ارایه خواهیم کرد.
  وی با بیان اینکه مدیریت ترافیک یکی از فعالیت‌ها و اقدامات مهم ما خواهد بود، گفت: درصددیم بخشی از پرداخت‌هایی که مربوط به خرید شارژ یا خرید‌های ریز می‌شود که البته تعداد زیادی از تراکنش‌ها را به خود اختصاص می‌دهد و ارزش افزوده چندانی برای ما ندارد با هماهنگی و همکاری اپراتور‌های تلفن همراه آن را روی سیستم همراه اول ببریم.
  حکیمی گفت : امیدواریم با گرفتن مصوبه مورد نیاز در صورت ایجاد مغایرت و محروم‌ماندن صاحب حساب از پولش بتوانیم درصد جبرانی با توجه به زمان و مبلغ برای مشتریان در نظر بگیریم.
  وی با بیان این‌که اسفند‌ماه برای سیستم‌های پرداخت یکی از ماه‌های پرتراکم محسوب می‌شود، گفت: خوشبختانه تغییرات وسیعی که به لحاظ سیستمی و مدیریت سامانه‌ها صورت گرفته تا الان جواب داده و امیدواریم تا پایان سال اختلالی در عملکرد‌ها نداشته باشیم.
  وی با بیان این‌که متوسط تعداد تراکنش‌هایی که ما تا الان نسبت به سال گذشته داشتیم، 70 تا 75 درصد رشد داشته پیش‌بینی کرد که تا پایان اسفند‌ماه موج افزایش تراکنش‌های دیگری را در راه داشته باشیم که این امر به خاطر پرداخت یارانه‌ها و پس از آن پرداخت حقوق است، بنابراین آمادگی کامل در سامانه‌ها در بهمن‌ماه به لحاظ سیستمی و مدیریت انجام شده تا در صورتی که اختلالی اتفاق بیفتد به سرعت برطرف شود.


  نظر شما  نمایش غیر عمومی
  تصویر امنیتی :