آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 240224
تاریخ انتشار : 22 خرداد 1397 13:11
تعداد بازدید : 228

اپل دستگاه سنجش فشار خون طراحی کرد

شرکت اپل، ابزار جدیدی برای سنجش فشار خون طراحی کرده است که در مقایسه با محصولات موجود، از دقت بیشتری برخوردار است.

ایسنا-  بر اساس گزارش منتشر شده از سوی وب سایت تک اکسپلور، محاسبه میزان کالری یا گام هایی که برمی دارید، برای تناسب اندام لازم است اما کافی نیست و پزشکان از بیماران می خواهند فشار خون خود را نیز در منزل اندازه گیری کنند.
به این منظور، شرکت اپل در نظر دارد فناوری جدیدی در این زمینه ارایه دهد. دو سال پیش شرکت اپل، در پی معرفی قابلیت های اپل واچ اعلام کرد که این محصول در آینده نزدیک، قادر به ردیابی و اندازه گیری تمامی فاکتورهای سلامتی خواهد بود اما اکنون، اپل در نظر دارد محصول جدیدی برای سنجش سلامت، تولید کند که با نامی متفاوت از اپل واچ عرضه خواهد شد. 
سایت فست کمپانی، گزارشی درباره یک پتنت جدید ساخت شرکت اپل برای سنجش فشار خون منتشر کرده است.
فشار خون بالا (hypertension)، شرایط متداولی است که اغلب، بدون تشخیص یا درمان باقی می ماند. براساس گزارش مرکز کنترل و پیشگیری بیماری (CDC) آمریکا، از هر سه بزرگسال، یک نفر به فشار خون بالا مبتلاست و تنها نیمی از کسانی که بیماری آنها تشخیص داده می شود، تحت کنترل فشار خون قرار می گیرند.
سنجش معمول فشار خون، با توجه به فعالیت اخیر شخص، حالت قرار گرفتن بدن او هنگام اندازه گیری، سطح الکل و کافئین و سطح استرس، متفاوت است.
به گزارش سایت اپل اینسایدر، این پتنت جدید، ابزاری برای سنجش فشار خون است که قابلیت اتصال به ابزار موجود شرکت اپل را دارد. این ابزار، شامل گجتی است که دور مچ دست کاربر بسته می شود و تنها برای اندازه گیری فشار خون او به کار می آید. در بخش زیرین دستگاه که با پوست دست کاربر در تماس است، سلول های بسیار کوچکی تعبیه شده اند که دیواره آنها قابلیت ارتجاعی دارد و بیشتر شبیه کیسه های هوای بسیار کوچک هستند.
این کیسه های هوا تا حدود مشخصی متورم می شوند تا بتوانند حرکات پوست را در اثر عبور جریان خون که با ضربان قلب همزمان است، دریافت کنند. درون هر کدام از کیسه های هوا، یک حسگر قرار می گیرد تا تغییرات فشار در درون محفظه را اندازه گیری کند.
علاوه بر این، گفته می شود در پتنت سنجش فشار خون، یک سیلندر تنظیم کننده برای تعیین فشار لازم درون سلول ها وجود دارد که سبب می شود در حین داشتن اندازه گیری دقیق، فشار آزار دهنده ای به مچ کاربر وارد نشود.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :