آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 240234
تاریخ انتشار : 22 خرداد 1397 13:23
تعداد بازدید : 330

کاریابی‌های مجازی 9روز برای دریافت مجوز فرصت دارند

دستورالعمل کاریابی الکترونیکی ابلاغ می شود

مدیر کل دفتر هدایت نیروی کار وزارت کار از تدوین دستورالعمل فعالیت کاریابی های الکترونیکی خبر داد و گفت: کاریابی های مجازی تا پایان خرداد مهلت دارند که برای دریافت مجوز اقدام کنند؛ مجوز بعد از نهایی شدن این دستور العمل صادر خواهد شد.

فارس- محمد اکبرنیا، مدیرکل دفتر هدایت نیروی کار و کاریابی های وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی درباره فعالیت کاریابی های غیر مجاز گفت: بر اساس قانون هر فردی که بخواهد فعالیت کاریابی انجام دهد و یا بانک اطلاعاتی از کارجویان داشته باشد باید از وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی مجوز دریافت کند و فعالیت هر مجموعه یا فردی که بدون مجوز اقدام به فعالیت کاریابی یا ایجاد بانک اطلاعاتی از متقاضیان مشاغل کند، غیر قانونی خواهد بود.
وی با اشاره به اقدامات وزارت کار در زمینه فعالیت کاریابی های غیر مجاز گفت: با توجه به گسترش کاریابی های الکترونیکی با استفاده از فضای مجازی از همه کسانی که می خواهند در این حوزه کار کنند، دعوت کرده ایم و می کنیم که در چارچوب قانون و مجوز وزارت کار فعالیت کنند چرا که بر اساس قانون برای کسانی که بدون مجوز وزارت کار به ایجاد کاریابی چه به صورت فیزیکی و چه به صورت مجازی اقدام کنند، جرایم نقدی در نظر گرفته می شود. در این مورد هم اگر در بازه زمانی تعریف شده، مجوز دریافت نکنند، بر اساس قانون اقدام به جریمه آنها خواهیم کرد.
مدیر کل دفتر هدایت نیروی کار وزارت کار  با اعلام اینکه کاریابی های غیر مجاز تا پایان خرداد ماه مهلت دارند که اقدام به دریافت مجوز کنند، افزود: در همین زمینه جلساتی را با استارت آپ ها داشتیم و دستورالعمل کاریابی الکترونیکی را برای کسانی که در حوزه فضای مجازی کار می کنند تهیه کرده ایم که بعد از نهایی شدن ابلاغ می شود تا امکان فعالیت کاریابی های مجازی تسهیل شود. 
اکبرنیا در پاسخ به اینکه چه تعدادی از این کاریابی ها تا کنون درخواست صدور مجوز داشته اند گفت: تعداد زیادی از آنها از طریق ادارات کار استانی درخواست داشته اند اما صدور مجوز برای آنها بعد از نهایی شدن دستورالعمل جدید است و بعد از آن مجوز برای آنها صادر می شود.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :